Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Diskutovali o zákonu o hluku

  Vydáno dne 11. 10. 2012 (1153 přečtení)

  Ladislav Kunert s ministrem zdravotnictví Hegerem 9. října 2V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR za účasti místopředsedy Výboru pro zdravotnictví, MUDr. Jaroslava Krákory, ministra zdravotnictví, Doc. MUDr. Leoše Hegera, CSc., a asi 20 odborníků a protihlukových aktivistů se 9. října 2012 konal seminář k Věcnému záměru Zákona o hluku (ZOH).

  Ministr Heger ve svém úvodním vystoupení vyzdvihl 115 závažných připomínek, které se z různých stran k návrhu ZOH na MZd sešly. Speciálně vyzdvihl velké množství erudovaných připomínek Národní hlukové observatoře ČR. Díky tomu se rozhodl odložit termín předložení projednání návrhu ZOH do vlády na únor 2013.
  Zástupkyně Veřejného ochránce práv, RNDr. Jitka Seitlová, navrhla vypracovanou předlohu pro mimořádně nízkou úroveň odložit a začít pracovat za účasti odborné veřejnosti na nové předloze Zákona o hluku. Zároveň doporučila vypracovat v historicky krátkém čase novelu Zákona 258/2000 Sb., která by obsahovala alespoň nejdůležitější legislativní úpravy, akcentující povinnosti implementace Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 2002/49/EC do národní legislativy, což jsme měli mít provedeno před 8 lety.
  Nový president Národní hlukové observatoře ČR, Ladislav Kunert, ve svém vystoupení vyzval ministra zdravotnictví k rozšíření odborného týmu MZd pro přípravu ZOH o JUDr. Janu Dudovou, Ph.D., největší českou odbornici na veřejné právo životního prostředí, autorku jediné odborné publikace "Právo na ochranu veřejného zdraví, Ochrana veřejného zdraví před rizikovými faktory venkovního prostředí", které bylo za publikaci udělena cena ZLATÝ DECIBEL 2012. Dále ministra zdravotnictví vyzval, aby se zasadil o zrušení všech výjimek z hygienických hlukových limitů, neboť každá výjimka někoho preferuje a jiného diskriminuje. Podle Ladislava Kunerta by MZd mělo všem měřit stejně!
  Ještě v průběhu října budou na MZd zahájena po oborových skupinách projednávání a vypořádání připomínek a návrhů k ZOH. Účastníci semináře se shodli, že tento nadstandardní přístup MZd k veřejnosti by za doby Hlavního hygienika, Michaela Víta, byl nemyslitelný.
  Na fotografii se před zahájením semináře vítají ministr zdravotnictví Leoš Heger a president Národní hlukové observatoře ČR Ladislav Kunert.

  [Akt. známka: 4,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6221540
  Duben18732
  Dnes114

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 19 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE