Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Mohlo by vás zajímat...

Kultura

* Filmový štáb Mr.Noona natáčí na Spořilově

Vydáno dne 28. 07. 2005 (3665 přečtení)

Aktualizováno dne 17.srpna 2005 (viz poslední odstavec)


Na Spořilov zavítal v uplynulých dnech filmový štáb známého pražského bonvivána - Mistra Noona, který se doposud proslavil především na amatérských festivalech po celé České republice, ale i v žižkovském kinu Aero či v klubech Abaton nebo U Naftaře. Naší čtvrť - Spořilov si Noon vybral s ohledem na možnost natáčení jak exteriérů (například na střeše domu v Bělčické ulici na Sídlišti Spořilov II), tak i jedinečných interiérů v podobě unikátu protiatomových krytů...

A je to tady. Známý tým filmařů a filmových producentů kolem mistra Noona, desítky herců a komparsistů se v těchto dnech pohybuje ulicemi celého Spořilova. Sám autor je svojí vizáží nepřehlédnutelný. Jeho mohutná režisérská kštice vlaje ulicemi celé Prahy (ale i v dalších koutech naší země). V naší čtvrti se totiž natáčí několik scén do nově připravovaného, již pátého celovečerního krátkého filmu tohoto nadějného umělce. Snímek má lehce "vojenskou" tématiku.

Mistr Noon bezesporu patří k nadějným tvářím českého filmového umění. Filmy jako "Panelák (známý i pod oficiálním názvem DNV - co tato zkratka znamená se dozvíte v průběhu filmu), "Zkuste to také !", "Hrdina se vrací", ale i zatím poslední dokončený snímek "Život a dílo génia Ištvána Birambíba" netřeba snad českému divákovi více představovat. Diváci je mohou všechny v těchto měsících spatřit po celém území naší země, a to zejména při kulturních akcích, spojených s projekcemi amatérských filmů. A že filmy Mistra Noona patří skutečně k těm nejlepším dokazuje cena za vynikající 2. místo, kterou si autor a jeho početný tým odnesl před dvěma lety z festivalu amatérských filmů "Zlatá kazeta". Stejně tak v září 2004 vyhrál s filmem DNV cenu poroty na festivalu "Žďárský trpaslík".

Ale zpět k novému filmu...

Spořilov si dle vlastních slov, vybral producent pro své vynikající možnosti natáčení v interiéru, neboť některé zdejší domy na sídlišti mají k dispozici velké protiatomové kryty, které se teprve nyní, po čtyřiceti letech, dočkají svého smysluplného využití. Natáčení v masivním betonovém krytu probíhalo za přítomnosti desítek fanoušků, které musel autor uspokojit autogramem do památníčků i na různé části těla. Neméně bouřlivých ovací se autorovi dostalo na střeše domu v Bělčické ulici, kde se v červenci natáčelo.

Při této významné příležitosti, jsme autora samého oslovili s prosbou o krátké přiblížení děje jeho nového snímku, který, jak sám u sklenky šampaňského prozradil, nese název "Napoleon Pražský", a jehož dílčí scény se v uplynulých týdnech natáčely rovněž u břehů spořilovského Hamerského rybníka, ale i v unikátních ruinách starých budov v Dalejském údolí v Řeporyjích.

Krátký rozhovor s Mistrem Noonem (a dalšími aktéry), který se nám podařilo uskutečnit na jedné z recepcí po projekci jeho filmů

1.Redakce SN: Mistře. Vaše filmy vzbuzují u publika různé reakce, některé z nich šokují, jiné směřují k hlubokému zamyšlení. Jak vy sám vidíte svůj nový, právě natáčený snímek ? Můžete v krátkosti pohovořit o základní kostře jeho děje ?

Mr.Noon:Jedná se o válečný film, jehož děj se odehrává v mnohých částech města Prahy včetně Spořilova. Více neprozradím, aby mělo ctěné diváctvo překvapení a mohlo zatím hádat, kdo všechno také padl...

2.Redakce SN: Které scény byly pro Vás a pro herce kolem Vás nejtěžší ?

Mr.Noon: To zatím nelze říci, jelikož natáčení se teprve rozběhlo. Bitevní scény daly zabrat, na druhou stranu to ovšem byla taky velká legrace. Dokonce došlo i k nevinné konfrontaci s policií. Doufám, že to vše se pozitivně odrazí v konečné podobě snímku.

Luky (kameraman):Myslím, že se obtížnost drží přibližně ve stejné rovině. Ale možná trochu obtížnější byla scéna kdy Ludmila Nemámdostová ve filmu "Hrdina se vrací" padala do postele.

3.Redakce SN: Kdo se na konečné podobě Vašich filmů podílí ?

Mr.Noon: Dosti široká škála osob, nechci jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněl a to by byla škoda.

Luky (kameraman):Je to různé. U několika snímků to byl Trhal Shitworks. Jindy zase já s Noonem.

4.Redakce SN: Jste znám svojí mnohaletou spoluprací s dalším významným objevem české kultury- MC Migelowskym, který se rovněž prosadil na hudební scéně. Jsou plody Vaší spolupráce k vidění i v novém filmu ?

Mr.Noon: Samozřejmě! Migelowsky je velmi nadaný herec a tohoto potenciálu by byla škoda nevyužít!! Ale budu se opakovat: víc neprozradím, aby měli lidé překvapení. Je na co se těšit !

MC Migelowsky:Jo.

5.Redakce SN: Máte pro své fanoušky nějakou tu "veselou příhodu z natáčení" ?

Mr.Noon:No jéje, těch by bylo.

MC Migelowsky:Máme a neprozradíme.

Luky (kameraman):Veselo je na natáčení stále, ale mám spíš zajímavou příhodu. Zrovna teď, při natáčení nového filmu, které probíhalo na střeše domu (na Pankráci), se objevili dva policisté zjistit co se tam děje. Když zjistili o co se jedná, zeptali se o čem to bude, usmáli se a odjeli.

6.Redakce SN: Když všechno půjde podle plánu, kdy očekáváte premiéru Vašeho nového filmu ?

Mr.Noon: To do značné míry záleží na Lukym, střihači a kameramanovi v jedné osobě. Bylo by úžasný, kdyby zvládl film dokončit už na podzim, musíme ho k tomu všichni společně přimět, platí? Pište mu na naše webový stránky dotazy ohledně tohoto nového filmu, snad ho to podnítí k horečnaté činnosti a film bude hotov co nevidět!

Luky (kameraman):Asi někdy na přelomu roku. Podle toho do kdy to sestříhám.

7.Redakce SN: Naši čtenáři a Vaši fanoušci z pražského Spořilova zaregistrovali Vaší novou webovou prezentaci. Kdo se na její tvorbě podílel a jaké jsou Vaše další plány v oblasti Public Relations v rámci propagace Vašeho díla ?

Mr.Noon: Kromě „větších“ filmů bychom rádi výhledově začali i s natáčením krátkých komických skečů, které budou na stránkách ke stažení v průběhu celého roku. Snad se to podaří a budou nápady.. Pak také chceme stránky v určitých intervalech aktualizovat.

Luky (kameraman):Texty píše Noon a já spravuji web. Na webu je možnost stahování našich filmů a postupně vytváříme anglické titulky. Nadále budeme pokračovat v projekcích a prezentacích na festivalech. Také bude v Praze místo, kde budou pro zájemce k dispozici naše filmy na CD.

8.Redakce SN: Co by jste chtěl vzkázat čtenářům Spořilovských novin ?

Mr.Noon: Milujte sebe a milujte mě!. Zduřte !

9.Redakce SN: Mistře, Dovolte mi Vám za redakci Spořilovských novin popřát mnoho úspěchů jak na novém filmu, tak i ve Vaší další kariéře a děkuji Vám za rozhovor.

Sám autor představuje své unikátní dílo na svých webových stránkách kde jeho fanoušci mohu požádat o autogram a nahlédnout do zákulisí celého filmového štábu... Chcete-li vstoupit do světa opravdové nezávislé kultury klikněte ZDE a vítejte u Mistra Noona.

Pod tímto příspěvkem je založeno diskusní fórum na téma:

"Mistr Noon a česká nezávislá filmová kultura"

Přispějte i vy svým komentářem.

Pozor !!! - Novinka - Filmy Mr.Noona úplně ZDARMA - Pozor !!!Všem fanouškům "rozpustilouchylnotajuplných" filmů Mr.Noona ! Máme pro Vás super novinku! Od září 2005 si můžete filmy od produkční skupiny PORNOON PRODUCTION vyzvednout v hospodě NAFTAŘ (U Vinohradské nemocnice 2, Praha 2, tel.: (rezervace) 731411358, kde máte dokonce možnost vidět na vlastní oči jednu z hvězd filmu - samotného Migelowskyho, který Vám zde za pípou natočí výtečné pivo. Na požádání Vám bude vydán unikátní kompletní balíček s dosavadní tvorbou Mr.Noona a další významných protagonistů - a teď pozor - ÚPLNĚ ZDARMA (!!!). Filmy budou na CD ve formátu "DivX" (nebo podobném, k použití zatím jen na PC). Do budoucna se opět plánuje akce, na které by se fanoušci sešli s Mr.Noonem. Těšíme se na Vás a připojujeme pravý noonovský, dnes již téměř zlidovělý pozdrav - ZDUŘ !

[Akt. známka: 1,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 32 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mr. Noon - natáčení na Spořilově


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6174891
Březen4609
Dnes232

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 20 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE