Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Harmonium se znovu rozeznělo na svatodušní zahradní slavnosti na Spořilově

  Vydáno dne 18. 06. 2011 (1127 přečtení)

  V předvečer svátků svatodušních se poprvé po dlouhých pěti letech k větší slávě našeho Hospodina, Boha živých, rozeznělo naše harmonium, cenný nástroj zhotovený firmou Tuček a syn z roku 1927. Jeho úplnou renovaci provedl se vší pečlivostí mistr varhanář Petr Nožina, který je obnovil po umělecké zvukové i rukodělné stránce v původní podobě. Vrátil mu krásný zvuk a důstojný vzhled. Potěšil tak všechny členy spořilovské náboženské obce.

  Dne 11. června odpoledne v den před Božím hodem svatodušním za překrásného počasí v záři jarního slunce se sešli věřící naší církve a pozvaní hosté v počtu okolo 80 věřících na zahradní slavnosti, věnované svátkům zrození křesťanské církve a ke 150. výročí úmrtí prvního patriarchy Církve československé ThDr. Karla Farského. Proti prudkému sluníčku a dešti nás ochránil velký zahradní altán, který obětavě postavil bratr duchovní Jan Hlavsa.
  Slavnostní bohoslužbu vykonali společně bratr Vladimír Bubeník, farář z Votic jako host a náš bratr duchovní Jan Hlavsa. Za Církev Starokatolickou posloužila četbou Písma svatého sestra Michaela Švestková, posluchačka Husovy teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Poté bratr ThDr. Jaroslav Hrdlička z katedry Církevních dějin HTF KU přednesl ke 150. výročí úmrtí bratra prvního patriarchy a zakladatele CČS ThDr. Karla Farského zajímavou přednášku o jeho díle a životě.
  Na pořadu prvního duchovního koncertu na nově rekonstruované harmonium zazněly varhanní skladby duchovní, populární i lidové. Na harmoniu je přednesl bratr ThDr. Petr Tvrdek a jeho choť sestra Ing. Iveta Tvrdková – Karmazínová. Sólovým zpěvem za doprovodu harmonia vystoupila paní Mgr. Lucie Pěkná a na zobcovou flétnu zahrál malý Petr Tvrdek, junior, který sklidil velký potlesk. Po ukončení koncertu duchovní hudby se přítomní věřící různých generací za účasti našich hostů z jiných náboženských obcí setkali v bratrském prostředí a při štědrém pohoštění na farní zahradě. Všichni účastníci slavnostního svatodušního odpoledne se rozcházeli do svých domovů s požehnáním darů slova Božího a s uměleckými zážitky duchovní hudby.
  A na závěr dobrá zpráva a poděkování:
  Tuto zdařilou rekonstrukci našeho harmonia umožnil provést peněžní dar Úřadu Městské části Praha 4. Jejímu vedení patří za to naše upřímné poděkování.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6221565
  Duben18757
  Dnes139

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE