Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Jaké jsou vize dopravy v Praze?

  Vydáno dne 15. 03. 2009 (1157 přečtení)

  Ve čtvrtém patře Staroměstské radnice - v Sále architektů - byla 3. března 2009 zahájena mimořádně zajímavá výstava VIZE PRO DOPRAVU V PRAZE, na které se organizačně podílejí Fakulta dopravní ČVUT a Útvar rozvoje hlavního města Prahy.

  Úvod výstavy je věnován historii dopravy v Praze od jejích prvopočátků, narýsovaných, (možná nevědomky, že tak dlouho přetrvají) Karlem IV. Dále si všímá klíčových okamžiků tohoto vývoje, příjezdu prvního vlaku na Masarykovo nádraží v roce 1845, vzniku omnibusové, posléze tramvajové dopravy. Po první světové válce nastupuje doprava autobusová a s ní ruku v ruce automobilová, v letech sedmdesátých přichází výstavba metra, několik desítek let poté, co o něm Pražané začali vážně uvažovat.
  Současnost tato výstava pojímá prostřednictvím leteckých fotografií významných dopravních staveb. Z ptačí perspektivy lze vidět např. hlavní železniční nádraží, Barrandovský most, novou zastávku metra Střížkov, pražské mosty, Vyšehradský tunel, magistrálu obepínající Národní muzeum a mnoho dalších staveb.
  Minulostí a přítomností je na výstavě promítána budoucnost dopravy v Praze. rezeprezentovanou pojmy jako je kvalita dopravy, kvalita vlastního přepravního procesu (dostupnost, přístupnost, informace, dobu přepravy, rychlost, přesnost, péči o zákazníka, komfort nebo bezpečnost).
  Na výstavě si najde každý zájemce o tuto problematiku řadu rozšiřujících informací a běžným obyvatelům Prahy nabídnou výstavní panely pozoruhodný vhled do vývoje dopravy v Praze. Výstavu si rozhodně nenechte ujít, trvá až do 14. června 2009 a pro její návštěvu si rezervujte minimálně hodinu času.
  Výstava je přístupná ZDARMA v pondělí: 11.00 - 18.00 hod a od úterý do neděle 9.00 - 18.00 hod.

  Článek byl připraven ve spolupráci se serverem praha16.cz.

  Měly by být retardéry v Lešanské ulici odstraněny?

  Ano. (Počet hlasů: 1816)
  (62.21 %)

  Ne. (Počet hlasů: 1103)
  (37.79 %)

  Celkem hlasovalo: 2919
  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8227355
  Květen103272
  Dnes2554

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 152 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE