Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * K diskusi o Petici za omezení vjezdu kamionů....

  Vydáno dne 19. 09. 2011 (1154 přečtení)

  Vážení spoluobčané spořilovští,
  připojuji se k vaší petici jako jeden z řady skupiny rebelů - aktivistů, kteří již od roku 2004 bojují peticemi, dopisy s argumenty a osobním jednáním na úřadech za úplnou likvidaci zdravotně neúnosné situace pro bydlící kolem Spořilovské ulice.
  Dosáhli jsme po velkém a mnohaletém úsilí jenom málo: Jižní a západní okna bytů dvou ke Spořilovské přilehlých vchodů devítipodlažních domů mají na náklad magistrátu zvukotěsná okna. Ale větrat se musí, zejména o horkých nocích a spát se nedá.
  Nashromáždili jsme řadu písemných odpovědí na řešení problému. Vetšinou to byly výmluvy, někde až kapitulace úředníků, zodpovídajících a placených za dodržování zákonných norem na ochranu zdraví občanů. K čemu je tam máme? Proč jsou za tak špatnou práci slušně placeni?


  Připojuji se k petici přesto, že ji nepovažuji za dostatečně důraznou a správně věcně a technicky zaměřenou. Na aktivu občanů v Sigmě dne 23.8. t.r. jsem představitelům magistrátu i Prahy 4 ve svém vystoupení vytkl, že vlastně neví jak zločinnou situaci vyřešit.
  Úplný zákaz kamionové dopravy po Spořilovské lze v relativně krátké době a za relativně nízkých nákladů dosáhnout nikoli čtyřmi požadavky petice, kterou z úcty k vašemu snažení podepisuji, ale takto:

  1) "Komplexním vyřešením stávající křižovatky Jižní spojky a D1 u depa metra Kačerov o dvě chybějící dopravní relace, projektované pro provoz kamionové dopravy".
  Ze smrtícího trojúhelníku , jak správně píšete, učinit ú h e l .
  Zvýšenou hlučnost uvnitř úhlu řešit projekčně současně se zvýšením nosnosti stávajícího mostu, protože integrální protihluková stěna -vedle zesílení základů mostu- lze pro to dobře využít. Tím pomoci našim spoluobčanům, zde hlukem postižených i za stávající situace.

  2) "Žalobou na státní orgány" za nedodržování a ohýbání zákonných norem na ochranu zdraví občanů ( jak zaznělo i na aktivu) a neřeršení smrtící situace.

  Bod 1 je mnohem jednodušší a skutečně reálnější než obtížný cca 12 km jihovýchodní úsek Pražského okruhu do Běchovic, s mnoha mosty a křižovatkami. A ten je zase na začátku a tím v nedohlednu....
  Vážení spolubojovníci, sejdeme se zítra na blokádě.

  Končím sokolským: "Tam svět se hne, kam síla se napře" a taky "Buďme realisté, žádejme zdánlivě nemožné!"

  Zdraví vás Ing. Miloslav Vnouček

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5984242
  Srpen12776
  Dnes661

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 20 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE