Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)
 • uzavření ulice Ke Spořilovu!:
  "Tento problém velmi dobře řešilo uzavření ulice Ke Spořilovu ve směru z centra kdy značně klesla dop . . . " (Uzavírky, auta a co s nimi?)
 • zloději v noci choději:
  "mě se totéž stalo v červnu. Zariskoval jsem a ve 23 hod. jsem si ho tam dal, že v 5 ráno odjíždím. " (Pozor na zloděje!)
 • Re: :
  "Zastřešení je nereálné, protože chybí finance. Zlepšení obslužnosti části sídliště a Starého Spořil . . . " (Z Hlavní ulice se stala kvůli havárii vody pod vozovkou téměř tichá městská třída)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Kviz Spořilovských novin: Znáte Rozpočet MČ Praha 4?

  Vydáno dne 04. 05. 2012 (924 přečtení)

  Spořilovské noviny pro vás připravili další ze série kvízů, tentokrát na téma Rozpočet MČ Praha 4. Informace pro jeho rozluštění najdete v článku Jak rozumět rozpočtu Městské části Praha 4? a na webu www.praha4.cz.
  Kvíz můžete vyplnit zde, navíc se ihned dozvíte správné odpovědi. Nezapomeňte vyplnit své jméno nebo přezdívku.  Pokud jste dokázali mít tu trpělivost a zaujala Vás alespoň některá čísla pro náklady a účel na jaký jsou vynakládána, učinili jste možná ten nejdůležitější krok pro vaši občanskou odpovědnost a informace o „Rozpočtu“ tak splnila svůj účel.
  K Rozpočtu stojí za to se vracet a postupně se seznamovat s jeho pro Vás dosud neprobádanými „kouty financování a provádění komunální politiky“. Informace z něj Vám hodně napoví jak Zastupitelstvo a Rada (většinová vládnoucí politická reprezentace) svými Usneseními rozhoduje o nakládání se svěřenými veřejnými finančními prostředky ve prospěch nás občanů v různých odvětvích (oborech), která spravuje.
  To je její poslání a odpovědnost!

  O co jde v komunální politice politickým stranám ve volbách?
  Získat mandát zejména pro rozhodování o nakládání s veřejnými prostředky. Z čísel „Příjmy – Výdaje“ už víte, že to nejsou to žádné „drobné“!
  Proto občane „danou důvěru si prověřuj“!
  Kdo četl pozorně minulou část o „kontrolních mechanizmech zastupitelstva“ (výborech) si udělá úsudek sám proč?
  Zájem občanů o „veřejnou správu“ a „dobrovolná veřejná kontrola“ jejího výkonu občany, mají své nezastupitelné místo v zastupitelské demokracii, přestože se to nemusí námi zvoleným – „vládnoucím“ na radnici zrovna líbit. Dosud jsme se my občané o výkon veřejné správy nedostatečně zajímali a z neznalosti si nedělali „svoji veřejnou kontrolu“ ve víře a s důvěrou, že ji za nás v dostatečné míře a pro ochranu našich zájmů provádí „kontrolní orgány zastupitelstva“.
  Zkusme si dělat kontrolu také sami jako „naši dobrovolnou občanskou“ abychom lépe věděli jak je z „naší moci - vlády lidu“(viz ústava ČR : Čl. 2 (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.) nakládáno s veřejnými prostředky těmi, kteří k tomu dostali od nás – voličů ve volbách mandát!
  Čím více budeme vědět a znát o zastupitelském systému a jeho výkonu, tím kvalitněji, odpovědněji a nezávisle ale i snadněji se budeme moci rozhodovat, komu dát při volbách svůj hlas a komu ne. Teprve potom budou mít výsledky voleb odpovídající hodnotu , věrněji vypovídající o skutečné vůli znalých voličů. Stávejme se uvědomělými občany ! To není nic hanlivého, naopak nezbytná podmínka pro funkčnost a životaschopnost demokracie!
  Naše vláda, na jakékoliv úrovni „Ééto náše děélo“!

  K. Kolář

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  05.05.2020: Na Národním hřbitově...
  Slavnostním položením věnce a kytic na Národním hřbitově na Roztylském náměstí dnes dopoledne starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a předsedou spořilovské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Vladimírem Dvořákem uctili památku padlých spořilovských občanů během nacistické okupace a v květnu 1945.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5865523
  Květen140665
  Dnes2499

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 114 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE