Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Mohlo by vás zajímat...

Veřejná správa

* Kviz Spořilovských novin: Znáte Rozpočet MČ Praha 4?

Vydáno dne 04. 05. 2012 (1002 přečtení)

Spořilovské noviny pro vás připravili další ze série kvízů, tentokrát na téma Rozpočet MČ Praha 4. Informace pro jeho rozluštění najdete v článku Jak rozumět rozpočtu Městské části Praha 4? a na webu www.praha4.cz.
Kvíz můžete vyplnit zde, navíc se ihned dozvíte správné odpovědi. Nezapomeňte vyplnit své jméno nebo přezdívku.Pokud jste dokázali mít tu trpělivost a zaujala Vás alespoň některá čísla pro náklady a účel na jaký jsou vynakládána, učinili jste možná ten nejdůležitější krok pro vaši občanskou odpovědnost a informace o „Rozpočtu“ tak splnila svůj účel.
K Rozpočtu stojí za to se vracet a postupně se seznamovat s jeho pro Vás dosud neprobádanými „kouty financování a provádění komunální politiky“. Informace z něj Vám hodně napoví jak Zastupitelstvo a Rada (většinová vládnoucí politická reprezentace) svými Usneseními rozhoduje o nakládání se svěřenými veřejnými finančními prostředky ve prospěch nás občanů v různých odvětvích (oborech), která spravuje.
To je její poslání a odpovědnost!

O co jde v komunální politice politickým stranám ve volbách?
Získat mandát zejména pro rozhodování o nakládání s veřejnými prostředky. Z čísel „Příjmy – Výdaje“ už víte, že to nejsou to žádné „drobné“!
Proto občane „danou důvěru si prověřuj“!
Kdo četl pozorně minulou část o „kontrolních mechanizmech zastupitelstva“ (výborech) si udělá úsudek sám proč?
Zájem občanů o „veřejnou správu“ a „dobrovolná veřejná kontrola“ jejího výkonu občany, mají své nezastupitelné místo v zastupitelské demokracii, přestože se to nemusí námi zvoleným – „vládnoucím“ na radnici zrovna líbit. Dosud jsme se my občané o výkon veřejné správy nedostatečně zajímali a z neznalosti si nedělali „svoji veřejnou kontrolu“ ve víře a s důvěrou, že ji za nás v dostatečné míře a pro ochranu našich zájmů provádí „kontrolní orgány zastupitelstva“.
Zkusme si dělat kontrolu také sami jako „naši dobrovolnou občanskou“ abychom lépe věděli jak je z „naší moci - vlády lidu“(viz ústava ČR : Čl. 2 (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.) nakládáno s veřejnými prostředky těmi, kteří k tomu dostali od nás – voličů ve volbách mandát!
Čím více budeme vědět a znát o zastupitelském systému a jeho výkonu, tím kvalitněji, odpovědněji a nezávisle ale i snadněji se budeme moci rozhodovat, komu dát při volbách svůj hlas a komu ne. Teprve potom budou mít výsledky voleb odpovídající hodnotu , věrněji vypovídající o skutečné vůli znalých voličů. Stávejme se uvědomělými občany ! To není nic hanlivého, naopak nezbytná podmínka pro funkčnost a životaschopnost demokracie!
Naše vláda, na jakékoliv úrovni „Ééto náše děélo“!

K. Kolář

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6171845
Březen1563
Dnes520

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 28 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE