Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mohlo by vás zajímat...

Děti a školy

* Malý muzikant – hudební škola pro miminka, batolata a předškoláky

Vydáno dne 11. 08. 2014 (1825 přečtení)

Od září 2014 bude v MC Rybička na Spořilově působil Škola Malý muzikant.
Škola Malý muzikant pomocí hudby a jejích pozitivních účinků působí na harmonický vývoj dětí a jejich vstup do současného světa. Cílem kurzů je nabídnout dětem od raného věku kvalitní hudbu, poslech živých nástrojů, smysluplné učení s prvky muzikoterapie a hlavně zábavu při společném cvičení rodičů a dětí. Malý muzikant pod vedením Veroniky Diamantové vznikl a funguje s pomocí přátel a lidí, kteří pochopili, že je zásadní podporovat děti v důležitém úseku jejich vývoje.
Srdečně zveme na ukázkovou lekci, která je zdarma. Posuďte sami, zda je Malý muzikant ideálním kroužkem pro vaše dítě. Ukázková lekce bude 15. 9. v MC Rybička na Spořilově. Více informací o kurzech najdete na www.malymuzikant.cz, své místo na ukázkovou hodinu si rezervujte na info@malymuzikant.cz.Co je Malý muzikant
Nová koncepce hudební výchovy pro nejmenší děti. Pomocí hudby a jejích pozitivních účinků upevňuje harmonický vývoj dětí a jejich vstup do současného světa.
V jednotlivých lekcích děti uvidí a uslyší nejrůznější živé nástroje a samy se s nimi hravou formou naučí zacházet. Budeme naslouchat světu kolem nás: zvukům přírody, zvířátek i rušného města. Každou z těchto věcí vyjádříme pohybem, zahrajeme a zazpíváme si o ní písničku. Seznámíme se s probíhajícím ročním obdobím a k němu odpovídajícím českým lidovým zvykům a tradicím. Inspirujeme se hudbou původních národů z celého světa i naší evropskou klasickou. Budeme bubnovat, šustit, plácat, tleskat, skákat, padat, válet se, sázet semínka i chytat motýly. Malý muzikant je určen pro děti od 1,5 roku do 4 let.

Co je cílem kurzů
Cílem kurzů je nabídnout dětem od raného věku kvalitní hudbu, poslech živých nástrojů, smysluplné učení s prvky muzikoterapie a hlavně zábavu při společném cvičení rodičů a dětí. Malý muzikant vznikl a funguje s pomocí přátel a lidí, kteří pochopili, že je zásadní podporovat děti v důležitém úseku jejich vývoje.

Jak kurzy probíhají
Každá hodina rozvíjí jedno téma, které zpracujeme ve formě písniček, říkadel, pohybových her, povídání si, poslechu tématických skladeb a tvoření. Budeme hrát na nejrůznější rytmické nástroje a naučíme se být spolu. Celou hodinou nás provede postavička Sluníčka, které nás naučí se pěkně přivítat a rozhýbat. Naučíme se bubnovat, tleskat, skákat, prostě spoustu zábavných věcí. Pomocí rituální hry si procvičíme co to je nahlas, potichu, rychle, pomalu, vysoko, nízko a další zajímavé aktivity. Na konci si maminky dopřejí trochu relaxace.
Příklad tématu: na podzim společně zasadíme semínko. Děti mu zazpívají písničku, zatancují mu a zalijí ho. Společně vypěstujeme – vyrobíme strom. Další hodinu si povíme, že na stromě rostou plody. Zazpíváme si o nich písničku, řekneme si říkanku a vyrobíme je. Děti je nalepí na strom a zatančí kruhový tanec, aby pěkně dozrály. Další hodinu zafouká vítr, a hruštičky shodí. Zazpíváme si o větru a řekneme si pěknou básničku. A tak dále, od pouštění draků, Vánoc, sáňkování, výletů až po rozkvetlou louku, kde budeme na jaře chytat motýly.

Kdo je autorem Malého muzikanta
Veronika Diamantová je profesionální pedagožka, která se, vedle své kariéry jazzové zpěvačky věnovala dospělým, učila je zpívat a celkově se hudebně rozvíjet. V současné době je na mateřské dovolené se synem Eliášem (4,5 roku) a dcerou Medou (1,5 roku).

Veronika o projektu Malý muzikant:
Když mi před třemi lety syn otevřel dveře do dětského světa, propadla jsem kouzlu hrát si, objevovat a poznávat hudbu úplně jiným způsobem. V roce 2011 jsem začala vést Zpívánky v jednom pražském mateřském centru, kde jsem získala spoustu zkušeností v oblasti lidových písniček a práce s dětmi. Ve stejné době jsem učila na dvou pobočkách licenční systém Yamaha, který je v České republice hodně rozšířený.
V obou případech jsem se hodně naučila, ale stále jako by mi něco chybělo. V rámci hledání a zdokonalování se, jsem se přihlásila do kurzu muzikoterapie pro děti pod vedením Mgr. Matěje Lipského. To byl impuls k tomu, abych se na práci s dětmi podívala z úplně jiné perspektivy.
Sebrala jsem veškerou odvahu, dosavadní zkušenosti a s nadšením jsem začala pracovat na výukovém programu, který by na děti působil ve všech rovinách – edukativní, zábavné, emocionální i terapeutické.
Studovala jsem spoustu literatury o muzikoterapii, vlivu hudby na člověka a hlavně jsem vše zkoušela na synovi a jeho kamarádech.
K mému nadšení projevily malé děti celkem dobrý vkus a s nadšením přijaly všechnu původní a přirozenou hudbu. To nás zavedlo i k etnické hudbě z Afriky, Indie a Jižní Ameriky. Reakce byly skvělé.
Dnešní svět je otevřený, skoro vše se zdá na dosah. Díky internetu se během pár vteřin přenesete do divoké džungle a poslechnete si rituální zpěvy afrického kmene a za dalších pár vteřin se zúčastníte koncertu v Metropolitní opeře. Doba je taková a já jsem chtěla vytvořit školu, kde si můžeme takto hrát. Objevovat vše co je krásné bez omezení a souzení a přizpůsobit to dětskému chápání. Tímto způsobem se do Malého muzikanta přirozeně vedle sebe dostaly prvky jógy, když děti zdraví Sluníčko, kruhový rituál Afriky, vážná hudba i muzika spojená s našimi tradičními křesťanskými svátky a lidovými zvyky.

Další plány
Třetím rokem pokračuje Veronika Diamantová se svojí hudební školou. Tento rok se kurzy rozrůstají o nová místa a tak bude možné prožít hravé a kreativní chvíle s dětmi na Praze 2 (Vinohrady), Praze 4 (Dobeška, Spořilov, Kunratice), Praze 9 (Prosek, Hloubětín), Praze 10 (Toulcův dvůr, Štěrboholy) a Praze 11 (Jižní město). Ukázkové lekce jsou zdarma a proběhnou od 12. do 19. září. Všechny informace a termíny ukázkových hodin jsou uvedeny na webové stránce.
Další plán Veroniky je vyrobit animované videoklipy, které umožní cvičit s dětmi i těm, kteří nemohou navštěvovat kurzy Malého muzikanta a zpřístupnit tak tento projekt všem dětem v České republice.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6139671
Leden21931
Dnes376

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 28 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE