Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Mr.Noon bude 4.března 2006 promítat v Sigmě - vstup ZDARMA

  Vydáno dne 27. 02. 2006 (3067 přečtení)

  Kultura zdarma ? V dnešní době ?... Ano !...
  Pro všechny příznivce producenta a herce Mr.Noona máme velmi dobrou zprávu. Je tu jedinečná možnost spatřit umělce na vlastní oči, a nejen to... Ve spořilovském kině Sigma bude mít v sobotu 4.března 2006 ve 14:00 hodin, premiéru jeho nový film - Napoleon Pražský. Pozvánka je ZDE.

  ...čtěte dále...

  O natáčení nového filmu tohoto nadějného umělce Spořilovské noviny již informovaly v druhé polovině loňského roku v rubrice "Kultura". Mistr Noon (včetně jeho filmového štábu) bezesporu patří k nadějným tvářím českého filmového umění. Filmy jako "Panelák (známý i pod oficiálním názvem DNV - co tato zkratka znamená se dozvíte v průběhu filmu), "Zkuste to také !", "Hrdina se vrací" či "Život a dílo génia Ištvána Birambíba"netřeba snad více představovat. Diváci si některé filmy mohou zdarma stáhnout na mistrových webových stránkách, případně je mohou během roku spatřit po celém území naší země, a to zejména při kulturních akcích, spojených s projekcemi amatérských filmů. A že filmy Mistra Noona patří skutečně k těm nejlepším dokazuje cena za vynikající 2. místo, kterou si autor a jeho početný tým odnesl před třemi lety z festivalu amatérských filmů "Zlatá kazeta". Stejně tak v září 2004 vyhrál s filmem DNV cenu poroty na festivalu "Žďárský trpaslík". Mistr Noon si nevybral Spořilov pro premiéru náhodou. Neboť to byly právě spořilovské střechy, kde vznikaly první záběry filmu Napoleon Pražský. Premiéra nového filmu se bude konat ve znovu obnoveném kině Sigma (v současné době jediném "nemultiplexovém" kině v obvodu Prahy 4).

  Sám autor představuje své unikátní dílo na svých webových stránkách kde jeho fanoušci mohu požádat o autogram a nahlédnout do zákulisí celého filmového štábu... Chcete-li vstoupit do světa opravdové nezávislé kultury klikněte ZDE a vítejte u Mistra Noona.

  V každém případě nepropásněte jedinečnou šanci a v sobotu 4.března 2006 v 14:00 hodin přijďte do kina Sigma na Spořilov. Vzhledem k tomu, že se jedná o amatérskou a nekomerční tvorbu rozhodl se Mr.Noon hýčkat své fanoušky a vůbec nevybírat vstupné (!!!) A proč ? Protože nejlepší věci v životě jsou přeci zadarmo, vzkazuje Mr.Noon svým fanouškům. Součástí projekce budou i dva krátké předfilmy. Snímek Napoleon Pražský trvá přibližně 55 minut.

  Pro diváky, kteří netuší kde je na Spořilově kino Sigma:

  Kino Sigma
  Hlavní 101
  Praha 4 - Spořilov
  141 00


  Kino Sigma se nachází na Sídlišti Spořilov II, jen několik zastávek autobusu od metra trasy "C" - ze stanice Budějovická vás k němu pohodlně a rychle dopraví linky číslo 118 a 121 do zastávky "Hlavní", případně linkou číslo 136 a 118 ze stanice Roztyly. Nebo ze stanice metra "A" Flora linkou číslo 136 do zastávky "Hlavní".

  Pod tímto příspěvkem je založeno diskusní fórum na téma:

  "Filmy Mistra Noona, aneb vzestup amatérské kinematografie"


  115


  [Akt. známka: 1,83 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mr.Noon - premiéra nového filmu na Spořilově


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6218833
  Duben16025
  Dnes712

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 27 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE