Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Oslava devítek a nejen to

  Vydáno dne 07. 08. 2016 (1140 přečtení)

  Foto z oslavy devítekSpolečnost okolo farního kostela sv. Anežky České a patronů českých uspořádala jubilejní setkání se třemi slovutnými muži, pro něž jsou letos symbolické číslice devět.
  V podvečer 23. června 2016 byla nejprve sloužena v kostele sv. Anežky děkovná bohoslužba, věnovaná mj. devětadevadesátiletému Eduardu Markovi, členu Svojsíkova oddílu a oddílu Velena Fanderlika, dále pak devadesátiletým JUDr. Václavu Roubalovi a akad. mal. Josefu Hošnovi.


  Po bohoslužbě se celá přítomná společnost odebrala do společenské suterénní místnosti pod kostelem, kde nás přivítala jednak bohatá tabule s rozmanitými dobrůtkami, ale také noblesní smyčcové kvarteto prof. Pjerušky. Podle přání jubilantů kvarteto i přítomní pěvci zahráli a zazpívali jejich písně, Edova byla „Zahučaly hory, zahučaly lesy..“
  Cesty boží jsou nevyzpytatelnéPoté se představovala a do světa slavnostně uvedla Edova kniha Cesty boží jsou nevyzpytatelné, půvabné a moudré čtení, jež vystihuje Edu, jeho život a jeho postoje, postoje dobrého člověka bez závisti a nenávisti, optimisty. Na přední desce knihy nad titulem je obyčejná skautská značka Jdi tímto směrem.
  Eda ve svém životě šel vždy po správné značce, to je snad i dopingem jeho požehnaného věku. Rád si v ní počtu, samozřejmě ji mám s Hroznýšovým věnováním. I pan Hošna představoval svoji knihu vzpomínek a myšlenek kumštýře, který studoval na akademii u významného portrétisty prof. Vratislava Nechleby a malíře zimní krajiny Vlastimila Rady. Na jevišťátku byly vystaveny tři jubilantovy portrétní oleje a jedna krajina rodných Jižních Čech.
  JUDr. Roubal, pokud mu to komunisti dovolili, se zabýval zejména dopravním právem a dodnes stojí v čele zájmové skupiny těchto právníků. Prostě fachman.
  Bratra Hroznýše přišlo pozdravit samozřejmě pár skautů, jednak z našeho Svojsíkova oddílu bratři Pluto – Vladimír Pechar, Mánek a Roman Havránek vedle mé maličkosti, za senátní a parlamentní skauty Ing. Petr Bratský – Bráca s Lejdy, jeho chotí. Byli tu i další skauti a členové Edovy rodiny. Byl to velmi příjemný večer v milém prostředí, s moudrými lidmi a jsem rád, že jsem byl u toho.

  Zapsal: Grizzly – Boža Strauch

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6221528
  Duben18720
  Dnes102

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 27 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE