Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Mohlo by vás zajímat...

Místní politika

* Otevřený dopis starostovi

Vydáno dne 05. 06. 2012 (1207 přečtení)

Deset občanských sdružení odeslalo starostovi MČ Praha 4 jako předsedovi redakční rady Tučňáku otevřený dopis. Vysvětlují své přesvědčení, že místo komplexní informace o dění na Praze 4, probíhajících debatách a orientace v rozhodování dostávají občané každý měsíc do schránek - z veřejných prostředků hrazenou - politickou propagandu.
Dopis požaduje, aby časopis Tučňák přestal být zneužíván radniční koalicí ODS a ČSSD, začal poskytovat kvalitnější informace o Praze 4 a dal prostor diskusím a podnětům všech stran i občanů a jejich sdružení. Na důkaz toho měl květnový Tučňák zveřejnit tento otevřený dopis.


Otevřený dopis starostovi MČ Praha 4, ve věci časopisu Tučňák

V Praze 4. 4. 2012

Vážený pane starosto,
obracíme se na Vás jako předsedu redakční rady časopisu Tučňák a jako na starostu MČ Prahy 4, která jeho vydávání financuje. Jako dlouhodobí pravidelní čtenáři chápeme Tučňák jako periodikum, které by mělo občanům přinášet spektrum informací o dění na Praze 4, vycházející z činnosti Úřadu MČ a samosprávy vykonávané nejen starostou a radou, ale též zastupitelstvem a jeho výbory.
Výběr a forma podávání informací v Tučňáku tomu však nenasvědčuje a je pro nás již nadále nepřijatelná. Formulace i vyznění příspěvků nesou zřejmé znaky systematického zviditelňování zejména vaší osoby, některých dalších radních a některých zastupitelů za ODS. Vaše a jejich fotografie doprovázejí veškeré pozitivní zprávy. Dosažené úspěchy se v textu spojují s nekonkrétním „my“, aniž by bylo jasné, která část samosprávy či úřadu se o ně zasloužila, a pomáhalo tak občanům získat orientaci v principech veřejné správy. Budovatelská dikce (viz např. titulek „Úsporný rozpočet stále myslí na rodiny s dětmi a seniory“) je vzdálena negativním zkušenostem obyvatel. Ty ovšem dle Tučňáku neexistují, s výjimkou případů, kdy starosta oznamuje, že potíže právě zažehnal.
Uvedené postupy dlouhodobě působí jako skrytá reklama ve prospěch vaší osoby a politické strany. To, že se tak děje z rozpočtu MČ Praha 4, je naprosto nepřijatelné. Jedná se o zneužívání veřejných prostředků a manipulaci míněním občanů, která může mít vliv na jejich rozhodování u voleb. Vyzýváme Vás proto, pane starosto Horálku, k následujícímu:
- abyste již od květnového čísla Tučňáku přestal tuto tiskovinu financovanou z veřejných prostředků MČ Praha 4 zneužívat pro zviditelňování své osoby, členů rady a zastupitelů za ODS;
- abyste již v květnovém čísle Tučňáku dal prostor komplexnějším informacím o činnosti rady a zastupitelstva, a to včetně stanoviska opozičních zastupitelů;
- aby v Tučňáku vznikl prostor pro vyjádření názorů občanů a jejich sdružení;
- a konečně abyste již v květnovém čísle Tučňáku zveřejnil tento otevřený dopis.

Na důkaz toho, že berete tento dopis s plnou vážností a politickou odpovědností, očekáváme písemné potvrzení Vašeho příslibu nebo Vaše jiné vyjádření o námi požadovaném zveřejnění tohoto dopisu do 25. 4. 2012. V opačném případě zajistíme jeho zveřejnění jinými prostředky.
S pozdravem

Podepsáni zástupci občanských sdružení Náš Braník, Sdružení za starý Braník, Pankrácká společnost, Sdružení občanské iniciativy Pankráce, Tilia Thákurova, Braník, Zelené Podolí, OS Občané postižení Severojižní magistrálou, Občané za svá práva v Praze a 4-občanská, o.s.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6168340
Únor21915
Dnes68

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 19 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE