Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Mohlo by vás zajímat...

Stíny Spořilova

* Otevřený dopis starostovi MČ Praha 4

Vydáno dne 23. 10. 2012 (1937 přečtení)

Vážený pane starosto,
K napsání následujícího dopisu mne vede obava o zdraví a život nejen můj, ale i celé mé rodiny a obyvatel domu ve Vrútecké ulici v Praze 4, Spořilově. Bydlíme totiž v těsném sousedství s ulicí Žilinskou, kde stojí, nebo spíše řečeno chátrá, nechvalně známá ubytovna. Ta je již delší dobu oficiálně uzavřena a svému účelu roky neslouží. Podle toho také celá budova vypadá. Vymlácená okna i dveře, poničený a rozstříhaný obvodový plot, všude se povalují odpadky a rozštípané torza vnitřního zařízení. Budova a celý areál okolo je naprosto volně přístupný, ničím nezabezpečený. To samo o sobě skýtá nebezpečí zejména pro malé děti, které mohou do objektu zabloudit a přivodit si nějaký úraz. Ubytovna stojí v těsném sousedství mateřské školy v ulici Trenčínské.To by ale nebylo to nejhorší. S přicházejícím podzimem a snižující se teplotou začínají ubytovnu nelegálně zabydlovat bezdomovci, feťáci a další podobní „občané“, ve valné většině s kriminální minulostí. Jejich počet se neustále zvyšuje a s příchodem zimy bude ještě vyšší. Tuto skutečnost vnímám jako opravdové nebezpečí a ohrožení bezpečnosti všech Spořilováků, bydlících v okolí tohoto „domu hrůzy. Dříve se alespoň snažili být nenápadní a tiší, ale to je minulost. Jsou stále více drzejší, agresivnější a nebezpečnější. Na vlastní oči jsem viděl, jak se před ubytovnou deelovalo s drogami a bůh ví s čím ještě. Má desetiletá dcera chodila do těchto míst venčit psa, už to má zakázané, ale je to dítě – občas neposlechne. Nemůžu jí hlídat na každém kroku. Po chodnících v okolí ubytovny se mezi dalšími odpadky válejí použité stříkačky a injekční jehly. Minulý měsíc (9/12) nám po cca 10 letech byly vykradeny sklepy. Po starém Spořilově se začínají množit drobné krádeže zejména barevných kovů (okapy, římsy) a auta také nezůstávají ušetřena. Toto vše má přímou souvislost s „ksindlem“, který obývá areál bývalé ubytovny v Žilinské ulici.
Velmi jsem uvítal zásah policie ČR a Městské policie, který proběhl minulý týden. Vše jsme sledovali se sousedy s nadějí, že se tato vyhrocená situace konečně začíná řešit. Nelegální obyvatelé ubytovny byli vyvedeni před areál, kde proběhla kontrola totožnosti a dokladů. Poté, po odjezdu policie se v poklidu opět vrátili dovnitř a za chvíli bylo vše jako dřív. Stejný scénář se opakoval i v neděli (21.10.12) při opětovné kontrole policie. Od velitele zásahu jsem se dozvěděl, že žádný jiný zákrok jim zákon neumožňuje ! Tedy opět žádné řešení této situace. Policie má i spoustu jiné práce, a nemůže hlídkovat u ubytovny nepřetržitě, to samozřejmě chápu.
Důrazně Vás proto pane starosto vyzývám aby jste z pozice své funkce a funkce Vašeho úřadu začali vzniklou situaci neprodleně řešit ! Objekt a areál bývalé ubytovny má určitě nějakého majitele, který je za tuto situaci zodpovědný. Váš úřad má páky a postupy, jak ho k této povinnosti donutit. Tak už začněte v této věci konat, než se stane něco horšího, nežli jsou drobné krádeže.
Nechceme se zde dočkat nějakého přepadení, znásilnění, nebo ještě něčeho závažnějšího. Lidé tady mají strach o své bezpečí a majetky ! Vy, jako volení zástupci nás občanů, máte povinnost svým voličům a občanům tuto bezpečnost zajistit. Mám dojem, a nejsem sám, že je nejvyšší čas !
Volím tuto formu otevřeného dopisu s nadějí, že v tomto státě ještě snad něco funguje a že se zodpovědní úředníci samosprávy starají o problémy svých občanů a nejen o výhodné zakázky, ze kterých jim může tzv. kápnout tučná provize. Stále chci doufat, že situace v tomto státě není ještě tak špatná, a že státní správa problémy svých voličů chce řešit a také je řeší ! Kde jinde už by měla, když ne na regionální a místní úrovni, kde si tzv. všichni vidíme do talíře.
Vážený pane starosto, budu Vaše kroky které povedou k vyřešení výše popsané situace velice bedlivě a pozorně sledovat. Rád budu informovat ostatní Spořilováky o Vašich rozhodnutích, které zklidní znepokojené obyvatele této čtvrti Prahy 4.

S pozdravem
Pavel BUBLA
místopředseda představenstva BD Vrútecká 2765/3

V Praze 22. října 2012

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality

Spořilovské knihy
MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA
Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 300 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny. Tato cena platí při osobním odběru v Praze-Modřanech. Při zaslání poštou účtujeme poštovné a balné 100 Kč. Bližší informace na tel. 777 944 684, noviny@sporilov.info.
Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5219562
Listopad43295
Dnes850

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 62 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE