Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Stíny Spořilova

  * Otevřený dopis starostovi MČ Praha 4

  Vydáno dne 23. 10. 2012 (2397 přečtení)

  Vážený pane starosto,
  K napsání následujícího dopisu mne vede obava o zdraví a život nejen můj, ale i celé mé rodiny a obyvatel domu ve Vrútecké ulici v Praze 4, Spořilově. Bydlíme totiž v těsném sousedství s ulicí Žilinskou, kde stojí, nebo spíše řečeno chátrá, nechvalně známá ubytovna. Ta je již delší dobu oficiálně uzavřena a svému účelu roky neslouží. Podle toho také celá budova vypadá. Vymlácená okna i dveře, poničený a rozstříhaný obvodový plot, všude se povalují odpadky a rozštípané torza vnitřního zařízení. Budova a celý areál okolo je naprosto volně přístupný, ničím nezabezpečený. To samo o sobě skýtá nebezpečí zejména pro malé děti, které mohou do objektu zabloudit a přivodit si nějaký úraz. Ubytovna stojí v těsném sousedství mateřské školy v ulici Trenčínské.  To by ale nebylo to nejhorší. S přicházejícím podzimem a snižující se teplotou začínají ubytovnu nelegálně zabydlovat bezdomovci, feťáci a další podobní „občané“, ve valné většině s kriminální minulostí. Jejich počet se neustále zvyšuje a s příchodem zimy bude ještě vyšší. Tuto skutečnost vnímám jako opravdové nebezpečí a ohrožení bezpečnosti všech Spořilováků, bydlících v okolí tohoto „domu hrůzy. Dříve se alespoň snažili být nenápadní a tiší, ale to je minulost. Jsou stále více drzejší, agresivnější a nebezpečnější. Na vlastní oči jsem viděl, jak se před ubytovnou deelovalo s drogami a bůh ví s čím ještě. Má desetiletá dcera chodila do těchto míst venčit psa, už to má zakázané, ale je to dítě – občas neposlechne. Nemůžu jí hlídat na každém kroku. Po chodnících v okolí ubytovny se mezi dalšími odpadky válejí použité stříkačky a injekční jehly. Minulý měsíc (9/12) nám po cca 10 letech byly vykradeny sklepy. Po starém Spořilově se začínají množit drobné krádeže zejména barevných kovů (okapy, římsy) a auta také nezůstávají ušetřena. Toto vše má přímou souvislost s „ksindlem“, který obývá areál bývalé ubytovny v Žilinské ulici.
  Velmi jsem uvítal zásah policie ČR a Městské policie, který proběhl minulý týden. Vše jsme sledovali se sousedy s nadějí, že se tato vyhrocená situace konečně začíná řešit. Nelegální obyvatelé ubytovny byli vyvedeni před areál, kde proběhla kontrola totožnosti a dokladů. Poté, po odjezdu policie se v poklidu opět vrátili dovnitř a za chvíli bylo vše jako dřív. Stejný scénář se opakoval i v neděli (21.10.12) při opětovné kontrole policie. Od velitele zásahu jsem se dozvěděl, že žádný jiný zákrok jim zákon neumožňuje ! Tedy opět žádné řešení této situace. Policie má i spoustu jiné práce, a nemůže hlídkovat u ubytovny nepřetržitě, to samozřejmě chápu.
  Důrazně Vás proto pane starosto vyzývám aby jste z pozice své funkce a funkce Vašeho úřadu začali vzniklou situaci neprodleně řešit ! Objekt a areál bývalé ubytovny má určitě nějakého majitele, který je za tuto situaci zodpovědný. Váš úřad má páky a postupy, jak ho k této povinnosti donutit. Tak už začněte v této věci konat, než se stane něco horšího, nežli jsou drobné krádeže.
  Nechceme se zde dočkat nějakého přepadení, znásilnění, nebo ještě něčeho závažnějšího. Lidé tady mají strach o své bezpečí a majetky ! Vy, jako volení zástupci nás občanů, máte povinnost svým voličům a občanům tuto bezpečnost zajistit. Mám dojem, a nejsem sám, že je nejvyšší čas !
  Volím tuto formu otevřeného dopisu s nadějí, že v tomto státě ještě snad něco funguje a že se zodpovědní úředníci samosprávy starají o problémy svých občanů a nejen o výhodné zakázky, ze kterých jim může tzv. kápnout tučná provize. Stále chci doufat, že situace v tomto státě není ještě tak špatná, a že státní správa problémy svých voličů chce řešit a také je řeší ! Kde jinde už by měla, když ne na regionální a místní úrovni, kde si tzv. všichni vidíme do talíře.
  Vážený pane starosto, budu Vaše kroky které povedou k vyřešení výše popsané situace velice bedlivě a pozorně sledovat. Rád budu informovat ostatní Spořilováky o Vašich rozhodnutích, které zklidní znepokojené obyvatele této čtvrti Prahy 4.

  S pozdravem
  Pavel BUBLA
  místopředseda představenstva BD Vrútecká 2765/3

  V Praze 22. října 2012

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8365095
  Červen100469
  Dnes9491

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 264 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE