Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Petice za okamžité odvedení těžké tranzitní dopravy z centra Spořilova

  Vydáno dne 23. 11. 2012 (1522 přečtení)  Vážení spoluobčané, chceme Vás opět požádat o spolupráci při petiční akci na záchranu obyvatel žijících v centru Spořilova. Jedná se o největší diskriminační kauzu současnosti, kdy byla celá Praha od těch nejtěžších kamionů osvobozena na úkor jedné z nejobydlenějších částí Prahy 4, kde již více než 2 roky projíždí 11 000 kamionů nad 12 tun denně. Pro další petici jsme se rozhodli zejména proto, že stále nedochází k žádnému podstatnému opatření, které by zlepšilo životní prostředí v centru Spořilova. Zastupitelstvo HMP napříč politickým spektrem sice schválilo zákaz těžké kamionové dopravy v Praze, ale nedokázalo toto opatření prosadit. Veřejná správa zcela selhala, když nedokázala ochránit občany před devastujícími následky nadměrné kamionové dopravy (viz. vyjádření zástupkyně ombudsmana ke kauze Spořilovská). Již 2 petice, které podepsalo téměř 4000 lidí, žádaly odvedení kamionů ze Spořilovské popř. rovnoměrné rozdělení těžké tranzitní dopravy. Na ochranu našich práv proběhla také blokáda, happening a demonstrace. Výstavba opatření u Kačerova, kterým dojde k odvedení aspoň 50% těžkého tranzitu z nejobydlenějšího centra Spořilova na jeho obvod, se stále oddaluje. Přestože existují jednoduchá, levná a rychlá řešení, jsou místo okamžité pomoci vymýšlena těžko realizovatelná a nákladná opatření v řádu miliard, která by vedla k zakonzervování kamionů v centru Spořilova. My všichni ale potřebujeme okamžitou pomoc, protože zdravotní stav řady z nás je kritický. Ohroženi jsou zejména chronicky nemocní, naši starší spoluobčané, těhotné maminky a děti. Jak velká zdravotní rizika hrozí, včetně úmrtí, dokládají vědecké studie z celého světa a také výsledky našich předních vědeckých týmů. Výsledky dotazníkových šetření zdravotního stavu občanů, žijících u Spořilovské spojky, jsou alarmující a na obrovská rizika upozorňuje také Hygienická stanice a lékaři.
  Proto potřebujeme Vaši pomoc. Všechna místa, kde je možné petici podepsat najdete pak souhrnně pod tímto článkem. Velmi přivítáme pokud si stáhnete petiční archy z našeho webu a třeba s nimi obejdete své sousedy, přátele a spolupracovníky. Potřebujeme řádově získat tisíce podpisů, aby bylo možné petici zařadit jako bod programu na jednání Zastupitelstva HMP. V případě desetitisíce podpisů by petici dokonce projednala Poslanecká sněmovna. Petice je zveřejněna ve Spořilovských novinách v sekci aktuality. Ke stažení je na našem webu sos-sporilov.cz, kde jsou také k dispozici petiční archy.
  Za veškerou pomoc Vám děkujeme.
  > Občanské sdružení SOS Spořilov

  [Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 326 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6221470
  Duben18662
  Dnes44

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 18 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE