Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Petice za omezení vjezdu kamiónů do Prahy

  Vydáno dne 21. 08. 2011 (1513 přečtení)

  Protože dostavba části Pražského okruhu, která by metropoli podstatně ulevila, se dle oficiálních sdělení posunuje až daleko za rok 2020, zůstala by současná dopravní situace v oblasti Spořilova zakonzervována na desítky let. Ochrana zdraví je prioritou pro každého rozumně smýšlejícího člověka. Omezení vjezdu kamiónů do Prahy a rozdělení dopravních toků je nejspravedlivější, nejrychlejší a nejekonomičtější řešení. Pro tento záměr se pokusíme získat podporu dalších pražských sdružení a zástupců politických stran. Podpisová akce bude organizována v září. Zároveň bude v den spuštění části Pražského okruhu zorganizována blokáda, která by měla tento záměr podpořit.  Petice za omezení vjezdu kamiónů do Prahy Již celý rok projíždí centrem Spořilova 11 tisíc kamiónů denně. Těžká doprava sem byla navedena ze Středočeského kraje i celé Prahy navíc ještě k existující neúměrné dopravní zátěži. Občané Spořilova jsou vystaveni extrémnímu hluku a znečištění a řada z nich se dnes potýká se závažnými zdravotními komplikacemi. Žádáme proto omezení vjezdu kamiónů do Prahy a spravedlivé rozdělení dopravních toků do doby úplné dostavby Pražského okruhu.
  Situace se značně změnila, protože původně deklarované dokončení výstavby propojení mezi D1 a D11 (Běchovice) v roce 2013 se dle oficiálních sdělení vedení metropole odsouvá až do období po roce 2020. Důrazně protestujeme proti tomu, aby Spořilovská spojka vedená centrem jednoho z nejhustěji osídlených pražských sídlišť, která byla původně projektována pro malé dopravní zatížení, plnila úlohu dálniční radiály a de facto funkci Pražského okruhu. Zároveň protestujeme proti vydanému povolení k dočasnému provozování nadměrného zdroje hluku Hygienickou stanicí hl.m. Praha na ulici Spořilovská. Vzhledem k tomu, že se z dočasného zdroje hluku se stává dlouhodobý zdroj, žádáme, aby byla odejmuta tato vyjímka TSK a v obytné zóně byly striktně vyžadovány limity 60/50 dB. Toto je plně v souladu s náhledem ombudsmana na hlukovou problematiku.
  Navedení veškeré kamiónové dopravy do centra Spořilova, sevřeného ve smrtícím trojúhelníku magistrály a Jižní spojky, je tou nejhorší variantou jaká mohla být před spuštěním části Pražského okruhu vybrána. Hustá osídlenost, nedostatek zeleně, špatné rozptylové podmínky, převažující západní větry vše zanášející do hloubky sídliště, to vše jsou zásadní argumenty proti tomuto nekvalifikovanému rozhodnutí. Jsou překračovány limity hluku i škodlivin a 15 tisíc lidí na Spořilově je vystaveno naprosto extrémnímu zdravotnímu riziku. U většiny obyvatel došlo k okamžitému postižení dýchacího ústrojí, rozvoji alergických onemocnění a ke změnám imunity. Některá onemocnění však probíhají skrytě, zůstávají ve stádiu tikající bomby, a mohou se projevit až v delším časovém horizontu. Následky pro životní prostředí a zdraví lidí mohou být nevratné. Povolené hlukové limity 74/67 dB, tj. ještě o mnoho decibelů nad starou hlukovou zátěž, považují odborníci na hlukovou problematiku za zdraví silně ohrožující a způsobující trvalé následky. Vše lze doložit daty a odbornými argumenty.
  Kamiónová doprava musí být vedena co nejméně osídlenými oblastmi, popřípadě v co největší vzdálenosti od sídel, v oblastech kde je vyšší pufrační kapacita zeleně a dobré rozptylové podmínky. V takovém prostředí dochází aspoň k částečné eliminaci škodlivin.
  Domníváme se, že současné vedení naší metropole, i někteří zástupci stran napříč politickým spektrem, jsou schopni naslouchat a při řešení problematiky nadměrné kamiónové dopravy v Praze, která nemá obdoby v žádném evropském městě, i zásadně pomoci. Spořilov na celý rok převzal zátěž za všechny bez ohledu na negativní stanovisko radnice Prahy 4 i občanů. Téměř 2000 lidí podepsalo po navedení kamiónů petici. Nyní je třeba situaci napravit. Není třeba žádných nákladných opatření, rozdělení dopravních toků je nejekonomičtějším řešením, zejména v období současné světové hospodářské krize a nedostatku finančních prostředků.
  Navrhujeme proto společné jednání všech dotčených stran tj. vrcholných představitelů Magistrátu hl.m. Prahy, starostů pražských radnic, občanských sdružení i starostů středočeských obcí. Cílem je najít řešení, které vzhledem ke značnému oddálení dostavby Pražského okruhu u Běchovic, omezí vjezd kamiónů do Prahy, rovnoměrně a spravedlivě rozdělí dopravní toky a zejména sejme nadměrnou dopravní zátěž z těžce nemocného srdce Spořilova.

  Občanské sdružení SOS Spořilov

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8049699
  Duben52729
  Dnes2746

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 108 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE