Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Primátor Svoboda spolu s radním Lohynským a s ministrem Dobešem na Spořilově sázeli nové stromy

  Vydáno dne 16. 10. 2012 (1102 přečtení)

  Primátor Bohuslav Svoboda spolu s radním pro oblast životního prostředí Radkem Lohynským a ministrem dopravy Pavlem Dobešem vysadili stromy v Senohrabské a Choceradské ulici. Započali tímto zelenou bariéru mezi dopravně zatíženými komunikacemi a obytnými domy na sídlišti, což by mělo přispět k zachycení pevných částic a dalšímu snížení hluku. Akce proběhla na základě podepsaného memoranda mezi městem a ministerstvem dopravy.

  „Dnešní den představuje splnění části slibu, který jsme dali společně s ministrem dopravy Pavlem Dobešem v červnu letošního roku po řadě jednání o možnostech řešení situace na Spořilově. Připravili jsme další dočasná opatření, díky nimž dojde k dalšímu snížení hluku i znečištění ovzduší, a tak se omezí dopady na životní prostředí a hlavně na zdraví obyvatel,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
  „Vítám, že ministerstvo dopravy s námi aktivně pracuje na řešení situace na Spořilově. Výsadbou 444 stromů by se mělo částečně ulevit občanům Prahy 4, kteří trpí nadměrným množstvím kamionů,“ uvedl radní Radek Lohynský (ODS).
  „Navržené řešení se snaží částečně kompenzovat problémy související s tranzitní dopravou v ulici Spořilovské a to především snížení hluku. Věřím, že po doplnění zeleně pomohou i další kroky k řešení této situace. Jde hlavně o snížení počtu nákladních vozidel projíždějících ulicí Spořilovskou. Po opravě mostu na Kačerově a dobudování vratné rampy na ulici 5. května, dojde k odklonu poloviny vozidel z ulice Spořilovské, což by mělo být hlavním přínosem pro snížení hluku," uvedl ministr dopravy Pavel Dobeš.
  Pracovní komise složená ze zástupců ministerstva a metropole zpracovala konkrétní návrhy ke zmírnění negativních dopadů tranzitní dopravy právě na kritickém úseku na ulici Spořilovská. Opatření budou prováděna postupně. V rámci první etapy by mělo dojít ke snížení nejvyšší povolené rychlosti v ulicích Senohrabská a Na Chodovci z 50 na 30 km/h, a tím ke zvýšení plynulosti dopravy a snížení hlučnosti až o 2,4 dB. V rámci druhé etapy bude řešena oblast křížení Jižní spojky a ulice 5. května, kdy do června příštího roku by měla být vybudována vratná rampa, která převede těžkou nákladní dopravu z východní části Prahy směrem k D1 mimo Spořilovskou ulici. Toto opatření by mělo snížit intenzitu vozidel nad 12 tun až o polovinu.

  Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/primator_svoboda_dnes_spolu_s_radnim.html

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 25 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6221547
  Duben18739
  Dnes121

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 22 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE