Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  
Spořilovský kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mohlo by vás zajímat...

Volby

* Řešíme problémy po našich předchůdcích

Vydáno dne 30. 09. 2014 (1030 přečtení)

Jako jistě mnozí obyvatelé Prahy 4 jsem si i já přečetl ve Spořilovských novinách článek Karla Koláře „Komunální volby 2014“. Rozumím tomu, že pan Kolář má na dění v Praze 4 a na to, co se odehrává na zasedáních zastupitelstva, kam pravidelně dochází, vlastní osobitý názor. V žádném případě mu ho nemíním brát. Můj pohled je však v mnohém dost odlišný.
Je pravda, že 4-Volnočasová je v konkursu, že se 4-Energetickou jsou potíže. 4-Majetková však funguje a nevím, jaké výhrady má pan Kolář na mysli. Všechny problémy, které se v souvislosti s akciovými společnosti městské části objevily, od svého nástupu do funkce starosty řeším. Před tím jsem je jako radní řešit nemohl, protože jediným akcionářem všech tří společností je městská část, tu zastupuje pouze starosta, a tuto kompetenci nemůže na nikoho převést.Na druhé straně chci říci, pokud bychom skutečně byli tak špatnými správci záležitostí a majetku naší městské části, jak pan Kolář píše, jak je možné, že Praha 4 má vyrovnaný rozpočet, že zajišťuje všechny služby pro obyvatele, že zajišťuje kontinuální podporu školství, zdravotnictví a sociálních služeb, stará se o bydlení, úklid, veřejnou zeleň i dobře fungující úřad, i když z magistrátu dostáváme stále méně finančních prostředků.
Že se nám v Praze 4 i v době ekonomické krize podařilo zvýšit počet míst ve školkách, takže nástup silných ročníků, tzv. dětí Husákových dětí, nás rozhodně nezaskočil a nezaskočí. Za čtyři roky se nám podařilo zvýšit kapacitu školek o 17 procent, což dělá 500 nových míst, takže v letošním školním roce máme pro předškoláky k dispozici 3.583 míst. Pro příští školní rok 2015/2016 plánujeme dalších 112 nových míst.
Že se nám podařilo rozšířit kapacity jeslí, na které stát zapomíná. V současné době můžeme umístit v jeslích Kotorské a Rabasově ulici 140 dětí – a to je nejvyšší počet míst z celé České republiky.
Že máme dostatek míst také v základních školách a bude to tak i v dalších letech, kdy bude vrcholit demografická křivka. V našich základních školách máme 11.815 míst, v letošním roce je navštěvuje 8.337 žáků, skoro 3.500 míst zůstává neobsazených. A to je dostatečná rezerva i proto, že zhruba 1.000 dětí v našich základních školách není z Prahy 4 a dokonce ani z hlavního města.
Že jsme zachránili hospic v Malovické ulici a městská část, ačkoli to nepatří k jejím povinnostem, nadále zajišťuje kvalitní péči pacientům v terminálním stavu nemoci a poskytuje jistotu jejich rodinným příslušníkům, že je o jejich bližního dobře a důstojně postaráno.
Že jsme zrekonstruovali devatenáct školních hřišť z dvaceti a otevřeli je v odpoledních hodinách pro veřejnost (otevření dvacátého se připravuje). Že jsme v posledních dvou letech opravili pět dětských hřišť a dvě sportoviště, aby byla bezpečná, že jsme otevřeli dva nové senior parky, a park Družby vybavili sadou venkovního cvičebního nářadí.
A že jsme zachránili přírodní koupaliště na Lhotce. A nebylo to vůbec snadné. Praha nám nepomohla a hrozilo reálné nebezpečí, že naši obyvatelé o své oblíbené koupaliště s téměř 30.000 metry čtverečních zelených ploch definitivně přijdou. Odkoupení pozemků v areálu nejen že vrací koupaliště občanům, ale je i definitivní zárukou, že na jeho místě žádný developer nepostaví administrativní nebo bytový komplex.
V čele radnice Prahy 4 jsem zhruba dva roky. Za tu dobu jsem řešil desítky problémů městské části a jejích obyvatel. Byly to často problémy, které jeho předchůdci nevyřešili nebo se dokonce o jejich řešení ani nepokusili. Především jsem ale začal mluvit s občany a zapojil je do rozhodování o tom, co je zajímalo nebo trápilo, ať to bylo v případě koupaliště na Lhotce, parku mezi ulicemi Údolní a Vítovcová nebo budoucnosti bývalého školního pozemku při Základní škole Jeremenkova.
K mé představě o politice a k mým cílům v politice patří to, aby občané měli větší váhu při řešení obecních problémů a aktivně se podíleli na rozhodování, pan Kolář to jistě dobře ví, protože i jeho jsme do správy záležitostí městské části z mého podnětu zapojili – je členem Komise Místní agenda 21.

Pavel Caldr, starosta městské části Praha 4

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem6139660
Leden21920
Dnes365

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 23 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE