Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Roztylské náměstí - klidová zóna

  Vydáno dne 27. 09. 2010 (1026 přečtení)

  Roztylské náměstí - zákaz vjezduSleduji již nějakou dobu diskuzi ohledně přestavby Roztylského náměstí. Byl jsem před na podzim roku 2008 na setkání zástupců radnice s občany, které proběhlo v kině Sigma. Nutno říct, že původně prezentovaný návrh je dnes o dost skromnější.

  Bohužel. Současný návrh je v podstatě jen přestavba dětského hřiště, vůbec ale pdle mého neřeší zásadní problém Roztylského náměstí jako celku, jen posune hřiště o kousek níž a vybuduje nové prolézačky pro děti.
  Hlavní problém současného stavu vidím v tom, že Roztylské náměstí funguje jako komunikace uprostřed níž je pás zeleně. Některá auta, zvláště směrem od banky nahoru, jezdí tak rychle, že je s podivem, že zde ještě nedošlo k neštěstí. Další kapitolou je prostor pod pomníkem, který v noci a někdy i přes den slouží některým majitelům aut jako cvičná plocha pro školu smyku :-(
  Pokud chceme mít Roztylské náměstí jako klidovou, odpočinkovou zónu, je třeba z něj vyloučit tuto dopravu a ponechat jen dopravu nezbytně nutnou tj. zásobování. Travnatá plocha, chodníky i vozovka by byli v jedné úrovni, takže by podél domů vzniklo něco jako pěší zóna. Pás zeleně by se protáhl až k pomníku a tím by se narušila ta obrovská a nadbytečná parkovací plocha. Namísto ní by vznikly dvě menší. Ulice Severozápadní II. III. a IV. a Severovýchodní II. III. a V. by byly směrem k náměstí slepé.
  Myslím, že to jak velké hřiště nakonec vznikne není tak důležité, jako to, abychom se mohli na Roztylském náměstí cítit relativně bezpečně a skutečně ho používat k odpočinku. Představte si, že by třeba na Kampě pár metrů od dětí projížděly auta cca osmdesátkou.
  Ono totiž původně bylo toto náměstí koncipováno jako korzo a místo pro odpočinek, jenomže v té době byly podle pamětníků na Spořilově 4 auta :-) a tak ulice uprostřed náměstí nevadila. Jsem přesvědčen, že dnes by pánové Polívka a Brožek dopravu na náměstí nepřipustili.

  Ing. Radek Valter
  Severozápadní IV.

  Budoucnost Roztylského náměstí si představuji jako...

  park s rozšířenými sportovišti dle návrhu MČ Praha 4. (Počet hlasů: 311)
  (32.81 %)

  stávající park se stávajícími hřišti. (Počet hlasů: 239)
  (25.21 %)

  park s pomníkem Hrdinům od Zborova. (Počet hlasů: 125)
  (13.19 %)

  velké parkoviště automobilů. (Počet hlasů: 220)
  (23.21 %)

  zastavěnou plochu se supermarketem. (Počet hlasů: 53)
  (5.59 %)  Celkem hlasovalo: 948
  [Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  07.10.2020: Oslavy výročí 28. října budou bez veřejnosti
  Pietní akt u pomníku na na náměstí Generála Karla Kutlvašra v Nuslích plánovaný na 26. 10. 2020 u příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky proběhne dle výzvy Posádkového velitelství Praha a mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bez účasti veřejnosti a zástupců spolků. "Věnce vyjadřující naši úctu a čest všem obětem obou světových válek a tří odbojů položí na pietní místo v našem zastoupení vojáci," sdělil Vladimír Prchlík ze Sboru pro obnovu pomníku Hrdinům od Zborova.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6051652
  Říjen19222
  Dnes1074

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE