Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Veřejné setkání k zastřešení Spořilovské spojky - reakce na návrhy obyvatele starého Spořilova

  Vydáno dne 16. 12. 2017 (1667 přečtení)

  Dobrý den,
  vracím se k setkání “spořilováků” v ZŠ Jižní 7.12.2017, kde jsme od Vás obdrželi list s jakýmisi podněty pro Spořilovskou. Navíc jsem si přečetla Spořilovské noviny, kde jsem byla zaskočena Vaší “péčí” o nový Spořilov.  K první stránce Vašeho listu:
  Pro porovnání – linky MHD – starého Spořilova se dotýká linka 138, která má celkem dlouhé intervaly a jede po Hlavní.
  Linka 170 a 118 jede po Severovýchodní 1-Severní 1-Lešanská. Na Severní a Lešanské se přidávají 136, 213, 135. Tam ale už začíná i nový Spořilov, takže se doprava netýká jen starého Spořilova. Jinak je starý Spořilov dopravně, až na některé excesy plynoucí ze situace na Jižní spojce, celkem bez dopravy.
  Nový Spořilov – všechny výše uvedené spoje jsou vedeny novým Spořilovem, k tomu doprava z Hostivaře, Záběhlic, ze starého Spořilova (pokud chcete do Vršovic), doprava z Jižní spojky – podstatně větší provoz než je na starém Spořilově.
  Vaše nápady, jak to řešit jsou fantastické – vše přesunout na nový Spořilov a ještě k tomu přidat tramvaj – SUPER!
  Vaše starosti o náměstí, prostor u pošty a u vchodu do OD Centrum jsou skoro dojemné. Nevím, že by někdo toužil po náměstí u pošty a tím méně o řešení parkování parkovacím domem před OD (což už jednou bylo plánováno). Ti, kteří bydlí v okolí OD by byli nadšeni tím, že se sice zastřešila Spořilovská, ale, aby si neodvykli od zplodin, tak jim pod okna postavíte parkovací dům a zplodiny jim budete vyvádět přímo do bytů.
  Otázka parkování na sídlišti je snad závislá na tom, co si přejí obyvatelé sídliště a ne obyvatelé starého Spořilova. Pochybuji o tom, že by naši obyvatelé jezdili parkovat na starý Spořilov. Starý Spořilov má dost míst na parkování v garážích nebo na zahradách, přesto většina parkuje na chodnících a na vozovce. Nebylo by vhodnější zabývat se situací parkování na starém Spořilově, aby auta nepřekážela dopravě, když nechcete upravit Hlavní ul., která je v některých místech jako autodrom, nebo zkušebna tlumičů? Proč byl návrh na úpravu ulice zamítnut? Na této akci se přiživuje řada ateliérů, různých kanceláří a pod., které tuší zisk a tak si vymýšlejí rozhlednu, koncertní pódium (nechtěli byste si ho umístit na Roztylském náměstí – my bychom tam na koncerty chodili), bazének apod. a dopadne to jako tunel Blanka – bude další tunel na peníze daňových poplatníků, protože se nejedná o dotaci. Začalo se na 2,6 miliardy a už jsme na 5 miliardách bez DPH.

  Nyní ke 2. straně Vašeho listu a k tomu, co bylo uvedeno ve Spořilovských novinách:
  1. Tím, že se zamýšlí výstavba tramvaje, přijde sídliště o řadu parkovacích míst a jediným řešením je, brát si auta domů a parkování je vyřešeno.
  Opravdu znovu uvádím, že je až dojemné, jak řešíte parkování v uvedeném prostoru, ač se Vás to vůbec netýká. Nezavádějte tramvaj a míst k parkování bude dost a nová se ještě mohou najít.
  2. Severovýchodní ul. měla být již dávno spojena s Novým Spořilovem a doprava do Vršovic by nemusela být vedena přes sídliště. Stačilo řešit to rondelem.
  3. Vedení dopravy s prodloužením tramvaje pochopitelně myslíte do sídliště, jen, aby se to netýkalo st. Spořilova, ten by jen tramvaj využíval, i když netuším, jaký smysl má umístit konečnou na kopci za poliklinikou bez jakékoliv návaznosti na další dopravu. Nám přibude hluk, světelný smog, vibrace a kovový otěr z kolejí a trolejí tramvají.

  4. Tohle je zvlášť prima návrh – udělat Senohrabskou dvousměrnou – víte, že chtějí naopak zjednosměrnit ul. Na Chodovci od křižovatky s Hlavní???
  Nevím, co si mám myslet o člověku, který může něco podobného vypustit, když se tolik zasazuje o zlepšení podmínek – nikoliv však na sídlišti, ale na st. Spořilově.
  5. Hluk se jistě zastřešením vyřeší, ale rozptylové podmínky??? Páni architekti neplánují žádné odvody z tunelu, takže na to budou doplácet ti, kteří bydlí na vyústění tunelu, jak při vjezdu tak i při výjezdu.
  Podzemní garáže u polikliniky, parkovací dům před OD – to budete to parkování tam hradit Vy jako navrhovatel?
  Sídliště má oproti jiným poměrně dost zeleně, hlavně v meziblocích, a o velkou část zeleně, která rostla 40 a více let kolem sídliště, nás tyto projekty připraví. Tráva nikdy nemůže nahradit vzrostlé stromy a přiblížení parkovacích míst k domům – viz stojany před poštou – nám opravdu životní prostředí nezlepší.

  S pozdravem
  Ing. Irena Hlavatá
  předsedkyně SVJ Spořilov II-B4

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8061823
  Duben64853
  Dnes1629

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 88 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE