Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Mohlo by vás zajímat...

Doprava

* Veřejné setkání k zastřešení Spořilovské spojky - reakce na návrhy obyvatele starého Spořilova

Vydáno dne 16. 12. 2017 (1003 přečtení)

Dobrý den,
vracím se k setkání “spořilováků” v ZŠ Jižní 7.12.2017, kde jsme od Vás obdrželi list s jakýmisi podněty pro Spořilovskou. Navíc jsem si přečetla Spořilovské noviny, kde jsem byla zaskočena Vaší “péčí” o nový Spořilov.K první stránce Vašeho listu:
Pro porovnání – linky MHD – starého Spořilova se dotýká linka 138, která má celkem dlouhé intervaly a jede po Hlavní.
Linka 170 a 118 jede po Severovýchodní 1-Severní 1-Lešanská. Na Severní a Lešanské se přidávají 136, 213, 135. Tam ale už začíná i nový Spořilov, takže se doprava netýká jen starého Spořilova. Jinak je starý Spořilov dopravně, až na některé excesy plynoucí ze situace na Jižní spojce, celkem bez dopravy.
Nový Spořilov – všechny výše uvedené spoje jsou vedeny novým Spořilovem, k tomu doprava z Hostivaře, Záběhlic, ze starého Spořilova (pokud chcete do Vršovic), doprava z Jižní spojky – podstatně větší provoz než je na starém Spořilově.
Vaše nápady, jak to řešit jsou fantastické – vše přesunout na nový Spořilov a ještě k tomu přidat tramvaj – SUPER!
Vaše starosti o náměstí, prostor u pošty a u vchodu do OD Centrum jsou skoro dojemné. Nevím, že by někdo toužil po náměstí u pošty a tím méně o řešení parkování parkovacím domem před OD (což už jednou bylo plánováno). Ti, kteří bydlí v okolí OD by byli nadšeni tím, že se sice zastřešila Spořilovská, ale, aby si neodvykli od zplodin, tak jim pod okna postavíte parkovací dům a zplodiny jim budete vyvádět přímo do bytů.
Otázka parkování na sídlišti je snad závislá na tom, co si přejí obyvatelé sídliště a ne obyvatelé starého Spořilova. Pochybuji o tom, že by naši obyvatelé jezdili parkovat na starý Spořilov. Starý Spořilov má dost míst na parkování v garážích nebo na zahradách, přesto většina parkuje na chodnících a na vozovce. Nebylo by vhodnější zabývat se situací parkování na starém Spořilově, aby auta nepřekážela dopravě, když nechcete upravit Hlavní ul., která je v některých místech jako autodrom, nebo zkušebna tlumičů? Proč byl návrh na úpravu ulice zamítnut? Na této akci se přiživuje řada ateliérů, různých kanceláří a pod., které tuší zisk a tak si vymýšlejí rozhlednu, koncertní pódium (nechtěli byste si ho umístit na Roztylském náměstí – my bychom tam na koncerty chodili), bazének apod. a dopadne to jako tunel Blanka – bude další tunel na peníze daňových poplatníků, protože se nejedná o dotaci. Začalo se na 2,6 miliardy a už jsme na 5 miliardách bez DPH.

Nyní ke 2. straně Vašeho listu a k tomu, co bylo uvedeno ve Spořilovských novinách:
1. Tím, že se zamýšlí výstavba tramvaje, přijde sídliště o řadu parkovacích míst a jediným řešením je, brát si auta domů a parkování je vyřešeno.
Opravdu znovu uvádím, že je až dojemné, jak řešíte parkování v uvedeném prostoru, ač se Vás to vůbec netýká. Nezavádějte tramvaj a míst k parkování bude dost a nová se ještě mohou najít.
2. Severovýchodní ul. měla být již dávno spojena s Novým Spořilovem a doprava do Vršovic by nemusela být vedena přes sídliště. Stačilo řešit to rondelem.
3. Vedení dopravy s prodloužením tramvaje pochopitelně myslíte do sídliště, jen, aby se to netýkalo st. Spořilova, ten by jen tramvaj využíval, i když netuším, jaký smysl má umístit konečnou na kopci za poliklinikou bez jakékoliv návaznosti na další dopravu. Nám přibude hluk, světelný smog, vibrace a kovový otěr z kolejí a trolejí tramvají.

4. Tohle je zvlášť prima návrh – udělat Senohrabskou dvousměrnou – víte, že chtějí naopak zjednosměrnit ul. Na Chodovci od křižovatky s Hlavní???
Nevím, co si mám myslet o člověku, který může něco podobného vypustit, když se tolik zasazuje o zlepšení podmínek – nikoliv však na sídlišti, ale na st. Spořilově.
5. Hluk se jistě zastřešením vyřeší, ale rozptylové podmínky??? Páni architekti neplánují žádné odvody z tunelu, takže na to budou doplácet ti, kteří bydlí na vyústění tunelu, jak při vjezdu tak i při výjezdu.
Podzemní garáže u polikliniky, parkovací dům před OD – to budete to parkování tam hradit Vy jako navrhovatel?
Sídliště má oproti jiným poměrně dost zeleně, hlavně v meziblocích, a o velkou část zeleně, která rostla 40 a více let kolem sídliště, nás tyto projekty připraví. Tráva nikdy nemůže nahradit vzrostlé stromy a přiblížení parkovacích míst k domům – viz stojany před poštou – nám opravdu životní prostředí nezlepší.

S pozdravem
Ing. Irena Hlavatá
předsedkyně SVJ Spořilov II-B4

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality
27.09.2019: Uzávěrka tištěných Spořilovských novin
Chystáme další vydání Spořilovských novin! Uzávěrka příspěvků a inzerce je 15. října 2019 v 18 hodin. Příspěvky, fotografie a objednávky inzerce můžete zasílat na noviny@sporilov.info.

Starší aktuality

Spořilovské knihy
Po stopách spořilovských legionářů

Knihu Po stopách spořilovských legionářů je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo

Knihu Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo je možné objednat na e-mailu noviny@sporilov.info. Cena knihy je 250 Kč.

Při zakoupení obou knih současně poskytujeme slevu (za obě knihy zaplatíte dohromady 400 Kč). Zakoupením knih podpoříte Spořilovské noviny.


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5155123
Říjen42124
Dnes1214

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 38 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE