Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)
 • V boj?:
  "Míval jsem ji v sekretáři. Kam asi ta knížka zmizela? Ahoj, Dáda" (Výročí Inky Bernáškové)
 • bez titulku:
  "Jako bývalý Spořilovák nemohu než pogratulovat a zároveň vyjádřit podporu do dalšího boje. Není zdal . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.)
 • bez titulku:
  "Bohužel už rok tu chybí fotky z nich. Jako bejvalej spořilovák je moc postrádám." (Na trzích se objevil Mikuláš se svojí družinou)
 • Teď pište petice!:
  "Do diskuse se zapojil také místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS). Vedení města vytkl, že zapomn . . . " (Zóny na Spořilově nebudou. Petice ovlivnila rozhodnutí radnice.)
 • bez titulku:
  "Jak na Borka tak i Zdenka si nejak mlhave vzpominam. Ale vic mi v pameti uspela pani Vernerova. kaz . . . " (Marie Vernerová a její rodina ) • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Volby

  * Volby 2006 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích

  Vydáno dne 23. 09. 2006 (2062 přečtení)

  147Spořilovské noviny připravily před doplňujícími volbami do Senátu Parlamentu České republiky (volby proběhnou 20. a 21. října 2006) malou anketu, kterou chtějí svým čtenářům z řad mnohatisícové voličské základy Spořilova nabídnout stručný pohled na všech pět kandidátů v těchto volbách. Obyvatelé Spořilova se v posledních týdnech a dnech s nimi často setkávají, ale bohužel především pouze při pohledu na plakáty a billboardy v ulicích. Tato malá anketa chce dát stejný prostor všem pěti kandidátům a bude pouze "vizitkou", se kterou se spořilovští voliči budou moci setkat před odchodem za volební plentu ...čtěte dále...

  Jak jistě víte, Spořilovské noviny jsou nezávislé a ve všech svých článcích se snaží zastávat neutrální politický názor. Ne jinak je tomu v tomto příspěvku. Odpovědi kandidátů nebyly nijak upravovány a vyjadřují pouze jejich názor.

  Kandidátům byly e-mailem, zaslaným s dostatečným (dvouměsíčním) předstihem dne 21. srpna 2006, položeny 4 otázky:

  1. Proč jste se rozhodl kandidovat právě ve volebním obvodu Prahy 4 ?

  2. Co se Vám vybaví, když se řekne pražská čtvrť Spořilov, případně jaký máte vztah k této části Prahy 4 ?

  3. V případě, že budete zvoleni, jaké jsou Vaše priority (stručně) a co konkrétně byste chtěli udělat pro Prahu 4 (a samozřejmě pro Spořilov) ?

  4. Co chcete vzkázat spořilovským voličům ?


  Osloveno bylo e-mailem dne 21.8.2006 všech 5 kandidátů:

  Tomáš Töpfer (ODS), ředitel divadla
  Richard Hindls (ČSSD), rektor VŠE
  Karel Skoupil (KSČM), odborný referent
  Václav Krása (Unie Prahy 4), předseda rady zdravotně postižených
  Petr Štěpánek (Strana zelených), vysokoškolský učitel


  Do uzávěrky tohoto článku (dne 23.září 2006) odpověděli 4 kandidáti, jejichž odpovědi nebyly nijak upravovány a vyjadřují jen názor každého kandidáta.


  První odpověděl pan: Václav Krása (e-mail ze dne 22.srpna 2006)

  1. Mám k této části Prahy velmi osobní vztah. Mimo jiné mi v Thomayerově nemocnici zachránili v roce 1952 život, když jsem onemocněl dětskou obrnou. Zároveň mne potěšilo, že jsem byl právě v tomto senátním volební obvodu osloven představiteli Unie pro Prahu 4, kteří úspěšně působí na radnici Prahy 4. Více o mém vztahu k Praze 4, o mém programu a o tom, co lidem v Praze 4 nabízím, se můžete dozvědět na webových stránkách www.vaclavkrasa.cz

  2. Spořilov vnímám jako tradiční část nejen Prahy 4, ale celé Prahy. Většina obyvatel jsou starousedlíci, kteří mají ke Spořilovu osobní vztah. Není proto překvapením, že jde o jednu z pražských čtvrtí, které vnímám jako spořádanou čtvrť, kde se člověk nemusí bát jako jinde, kde se lidé vesměs znají. Při slově Spořilov se mi s mírnou nadsázkou vybaví prvorepubliková idyla, klid a pohoda.

  3. Vím, že o tom dnes hovoří téměř všichni senátní kandidáti, ale já bych chtěl být opravdovým ombudsmanem – lobbistou pro občany Prahy 4. Moje hlavní volební heslo „Pojďte s Krásou do Senátu“ ilustruje můj příslib, že každý týden pozvu jednoho občana senátního obvodu na oběd do Senátu, seznámím ho s chodem této instituce a pokud bude mít nějaké otázky, podněty, ve kterých bych mu mohl pomoci, a bude to v mých silách, rád tak učiním. Budu spolupracovat s občanskými iniciativami zabývajícími se sociálně zdravotními službami a životním prostředím. Využiji svých zkušeností z předsednictví Národní rady zdravotně postižených a pomůžu obci při přechodu na nový systém sociálních služeb, který se začne realizovat od 1. ledna 2007. Seniorům a lidem se zdravotním postižením umožňuje samostatný život a já jsem připraven jim poradit co mají dělat, aby se v novém systému neztratili.

  4. Slibuji občanům Prahy 4, že budu každý týden přítomen ve svém obvodu. Každý občan mne bude moci navštívit v senátní kanceláři a současně po celou dobu své volební kampaně a případného zvolení budu k dispozici občanům online v části mých internetových stránek www.vaclavkrasa.cz. Rád bych všechny občany Spořilova pozval k volbám do Senátu ve dnech 20.a 21. října 2006. POJĎTE S KRÁSOU DO SENÁTU.


  Druhý odpověděl pan: Petr Štěpánek (e-mail ze dne 7.září 2006)

  1.V Praze 4 bydlím od dětství od roku 1970, postupně v Krči, Nuslích a v Podolí. Chodil jsem zde do základky i na gymnázium. Jsem v Praze 4 zastupitelem. Nikdy jsem jinde než v Praze 4 do žádné funkce nekandidoval.

  2. Když jsem jako dítě bydlel v Krči byl pro mne Spořilov čtvrtí za Krčákem. Později jsem z Nuslí jezdíval přes Spořilov na výlety na kole. Na Hameráku jsme hrávali hokej a podél Botiče chodili na výlety až do Průhonic. Spořilov je vzácnou symbiózou sídliště a rodinných domků a vil.

  3. Mou prioritou je prevence korupce, přímá volba starostů a hejtmanů, další decentralizace školství a zvýšení rozpočtů škol, zrušení zkoušek na střední a vysoké školy, posílení možnosti občanů účastnit se na rozhodovacích procesech včetně možnosti referenda o stavbách v okolí bydliště.

  Spořilovu škodí hluk z D1 a Jižní spojky, dělí jej Spořilovská a město teď chce z Hlavní udělat dálniční přivaděč. Spořilov potřebuje pravý opak. Budu se zasazovat o výstavbu ochranných valů, zklidnění Hlavní i Spořilovské, snížení rychlosti na D1 i Jižní spojce, aby na Spořilově ubylo emisí a hluku. Je také třeba přestat solit ulice se vzrostlou zelení.

  4. Velká koalice ODS a socialistů z ČSSD vládne v Praze osmým rokem a v Praze 4 čtvrtým rokem. V těchto volbách můžete říci Velké koalici ODS a ČSSD NE! Pokud jsem Vás jako zelený zastupitel přesvědčil, že hájím veřejný zájem namísto zájmu kamarádů propletence ódéesky a socialistů, dejte mi, prosím, svůj hlas.

  Mgr. Petr Štěpánek, CSc. je zastupitelem MČ Praha 4 za Stranu zelených. Pražská veřejnost jej zná hlavně z práce sdružení Oživení při prosazování cyklostezek a boji proti korupci. V Praze 4 se jako zastupitel podílel na záchraně škol Horáčkova, Filosofská a Na Pankráci. Je místopředsedou SZ a členem protikorupční komise Rady hlavního města Prahy. Učí na Univerzitě Karlově českou a slovenskou politiku.


  Třetí odpověděl pan: Richard Hindls (e-mail ze dne 20.září 2006)

  1. Důvěrný vztah k Praze 4, k mému rodišti, je hlavním důvodem. Mé kořeny jsou pevně a hluboce spojeny s místy, kde dnes žijete i Vy. Rodina maminky bydlí v Krči již od konce dvacátých let minulého století. K ní se můj otec přiženil krátce po 2. světové válce, po návratu z fronty - otec bojoval mimo jiné u Tobruku a El Alameinu, za což obdržel řadu vysokých vojenských poct z Velké Británie, Francie, Belgie, Polska a Československa. Tak se stalo, že jsem se v Dolní Krči roku 1950 narodil. Tady, na Zelené lišce, jsem chodil do základní školy, tady, na gymnáziu v Budějovické ulici, jsem maturoval. V Praze 4 jsem získal i hudební vzdělání. Poté jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde jsem se po čase stal profesorem. Ale nezapomněl jsem: v místech, kde jsem vyrostl, jsem nedávno prosadil vznik vysokoškolských studií ve Vyšší odborné škole informačních služeb na Zelené lišce. Tedy právě tam, kde jsem jako školák sám začínal. A ještě jedno pouto mě váže do těchto míst - už delší dobu jsem prezidentem fotbalového oddílu SK Sparta Krč. Má kandidatura tedy byla podmíněna výlučně vztahem k Praze 4, v jiném místě pro mě nemá smysl.)

  2. Vybaví se mně především všechno to, co jsem se o Spořilovu dozvěděl z knihy Adolfa Branalda „Převleky mého města“. Byl jsem až překvapen tím, že z osob, které jsem znal jako významné představitele naší kultury a vědy, byl tak velký počet Spořilováků. To přirozeně zvýšilo můj zájem o dění na Spořilově, kde navíc bydlí i celá řada mých kolegů z Vysoké školy ekonomické. A pokud jde o mé dětství, Spořilov býval častým místem mých klukovských her a kontaktů s kamarády. Někteří zde žijí dodnes.)

  3. Do Senátu by měli přicházet především lidé, kteří stojí nad politickými stranami, mají hlubokou odbornost, zkušenosti a skutečné znalosti a chtějí pracovat na otázkách, jimž opravdu rozumí. A rozumět samozřejmě předpokládá i schopnost vcítit se do životních problémů druhých, tedy vycítit každodenní potřeby obyvatel Prahy 4. Já osobně bych se rád zaměřil zejména na oblast ekonomiky s důrazem na to, co se dotýká bezprostředně i Vašeho života: na sociální otázky, důchody, na hospodaření s veřejnými penězi. Senát totiž může mimo jiné docela dobře převzít důležitou a tolik potřebnou roli v systému veřejné kontroly toho, co je nám všem poskytováno jako veřejná služba. Tedy všeho toho, na co platíme daně a o čem rozhodují naši volení zástupci a úředníci na všech stupních státní správy a samosprávy. Snížila by se tak možnost korupce a přispělo by to k řešení vážných problémů, které pociťuje nezřídka každý z nás. V neposlední řadě bych se chtěl podílet na řešení otázek školství, protože kvalitní školství a vysoká vzdělanost je nejlepší investicí do budoucnosti nás všech. Mezi konkrétní priority, kterým bych se rád věnoval a které se dotknou i Spořilováků, patří tlak na zahájení výstavby trasy metra D a tím odlehčení „Céčku“, zvýšení bezpečnosti občanů, snížení hluku, např. kolem magistrály apod. A chtěl bych dbát i na to, aby nová výstavba nevedla k výraznému zhoršení či znehodnocení životního prostředí. Myslím si, že právě při nové výstavbě v okolí Spořilova nebyla této otázce věnována dostatečná pozornost.

  4. Že se budu hodně zajímat o jejich názory, je samozřejmé. A řeknu už teď zcela konkrétně, jaký k tomu mám přístup: jsem povoláním statistik a ekonom a neoddělitelnou součástí statistiky je problematika výzkumů veřejného mínění. Už proto budu usilovat o to, aby při rozhodování o závažných problémech, ovlivňujících život na Spořilově, byly známy i vaše názory na jejich řešení, aby se k nim přihlíželo a aby jednotlivec při řešení problémů nezůstával až příliš často bezbranný a bezmocný.


  Čtvrtý odpověděl pan: Karel Skoupil (e-mail ze dne 21.září 2006)

  Pan Karel Skoupil již na tyto čtyři otázky odpovídal, a to před dvěma lety při doplňovacích volbách do Senátu. Nyní nám sdělil, že jeho odpovědi jsou stejné jako v roce 2004.

  1. Proč jsem se rozhodnul kandidovat právě ve volebním obvodu Prahy 4? Protože jsem byl osloven Obvodním výborem KSČM Praha 4, bydlím v této městské části (oproti některým jiným kandidátům), pracuji zde, jsem zastupitel a předseda klubu zastupitelů zvolených za KSČM při Zastupitelstvu této městské části.

  2. Když se řekne Spořilov, vybaví se mi doba dávno minulá (obrazně řečeno). Od roku 1968 jsem navštěvoval na Spořilově Střední odborné učiliště železniční, které se nacházelo v místech administrativní budovy a depa DP Metro. V současné době Spořilov navštěvuji téměř denně, protože zde pracuje manželka. Spořilov navštěvuji také z titulu Zastupitele a stranického funkcionáře.

  3. V případě, že bych byl zvolen do Senátu, budu pokračovat v práci, kterou jsem začal před lety nástupem do Zastupitelstva městské části Praha 4. Ta vychází z volebního programu na základě kterého jsem byl do Zastupitelstva zvolen. Mezi priority patří péče o děti a seniory, bezpečnost, řešení bytových otázek atd... Konstatuji, že tyto priority mají všichni kandidáti počínaje politiky komunálními a konče politiky nejvyššími. Dále konstatuji, že jedině naše strana tyto priority důsledně prosazuje.

  4. Spořilovským občanům, a nejen jim, bych chtěl vzkázat, aby přišli k volebním urnám a volili kandidáty KSČM. V Senátu musí být rovnováha sil, aby nemohl provádět taková zvěrstva jako provádí doposud. Vzpomenu předposlední případ týkající se návrhu na vyznamenání vrahů Mašínových a poslední týkající se organizace semináře na podporu "demokracie" na Kubě. Je zajímavé, že ani jeden ze signatářů na Kubě nebyl.


  Pátý odpověděl pan: Tomáš Töpfer (e-mail ze dne 26.září 2006)

  1. Na Praze 4 jsou obě naše divadla. Jednak Divadlo Na Fidlovačce, které vzniklo za vydatné podpory radních a obyvatel této městské části a také Komorní Fidlovačka, což je zbrusu nová malá scéna. Vznikla přestavbou z bývalého kina Morava. S Prahou 4 jsem spojil velkou část svého života. Cítím se tu doma. Proto jsem neváhal dlouho, když jsem dostal nabídku kandidovat do senátu právě za tuto městskou část.

  2. Především tu bydlí můj bratr i synovec. Dokonce se musím přiznat, že i já mám na Spořilově malý domeček. Patří naší rodině i když tu já osobně zatím nebydlím.

  3. Nechci lhát a vymýšlet si nějaké fráze. Senátor může pro svůj obvod učinit velice málo. To je především poslání komunálních politiků a zastupitelů. Senátor se může podílet na tvorbě a přijímání zákonů, které by uměly vytvořit prostředí pro tvůrčí a samostatné, kreativní lidi, kteří mají odvahu podnikat. Odstranit a novelizovat zákony, které takové svobodné činnosti hází klacky pod nohy. Pomoci malým a středním podnikatelům v jejich rozvoji. Zkrátka vytvořit liberální prostředí, které já osobně tak postrádám. Myslím že to je především poslání zákonodárců. V každém případě těch pravicových!

  4. Nenechte se otrávit povolební situací a jděte k těmto volbám. Budou totiž jasným signálem voličů kam se chceme v nejbližších letech ubírat. Zda vykročit rázně doprava, doleva nebo přešlapovat na místě.


  Otázky kladl Marek Mahdal (redaktor Spořilovských novin)

  Související články:
  Jiří Drahoš byl zvolen senátorem za Prahu 4 (07.10.2018)
  2018: Volby do Senátu Parlamentu České republiky (19.08.2018)
  Prohlášení profesorky Evy Sykové k výsledkům druhého kola senátních voleb na Praze 4 (23.10.2012)
  Jak volil Spořilov v II. kole doplňovacích voleb do Senátu (20.10.2012)
  Drama skončilo: Senátorkou za Prahu 4 byla zvolena Eva Syková (ČSSD) (20.10.2012)
  Profesorka Eva Syková děkuje voličům za podporu v prvním kole voleb do Senátu (19.10.2012)
  Stanovisko Petra Štěpánka pro druhé kolo senátních voleb (16.10.2012)
  Spořilovské volební rekordy (13.10.2012)
  V druhém kole senátních voleb se střetne Syková s Töpferem (13.10.2012)
  Co řekli kandidáti do Senátu na spořilovských farmářských trzích (11.10.2012)
  Memorandum (11.10.2012)
  Töpfer: Senátor toho bohužel, může pro svůj obvod udělat jen velmi málo. (11.10.2012)
  Petr Štěpánek zveřejnil financování kampaně (07.10.2012)
  Pražané za svá práva protestují proti dvoudenním volbám (07.10.2012)
  Informace o schůzce senátora Töpfera a primátora Svobody se zástupci občanského sdružení SOS Spořilov (05.10.2012)
  Karel Kolář: Závažný problém, nazrával neřešením dopravní situace v Praze více let (04.10.2012)
  Hluk a Spořilov za radního Petra Štěpánka (04.10.2012)
  Volby 2012 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích (25.09.2012)
  Předvolební příloha: Anketa k volbám do Senátu Parlamentu ČR (09.09.2012)
  Senátorem za Prahu 4 se chce stát devět kandidátů (25.08.2012)
  Tomáš Töpfer vyhrál přesvědčivě doplňovací volby do Senátu (28.10.2006)
  V druhém kole senátních voleb se střetne herec s rektorem VŠE (22.10.2006)
  Do senátu kandidují také Töpfer a Krása (16.08.2006)
  Senátorem se stal Příhoda (18.10.2004)
  Druhé kolo: Příhoda versus Kohák (11.10.2004)
  Kandidáti volení i za oblast Spořilova do Senátu Parlamentu České republiky ve čtyřech otázkách a odpovědích (04.10.2004)
  Kandidáti pro doplňovací volby do Senátu v obvodu č. 20 - Praha 4 (04.10.2004)
  Volby na Spořilově (07.09.2004)
  Už se opět usmívají (06.09.2004)
  Blíží se volby do Senátu (20.08.2004)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Anketa Spořilovských novin - podzim 2006


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem7271716
  Květen66297
  Dnes907

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 40 uživ.


  kugutsumen.com gsa-esports.net mencisport.com evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com
  deneme bonusu slot siteleri güvenilir bahis siteleri bonus veren siteler seabahis betwoon Deneme Bonusu Betz Deneme Bonusu Betz 1 Deneme bonusu veren siteler Bonus veren bahis siteleri Casino siteleri Freespin Yatırımsız deneme bonusu Freebet veren siteler Çevrimsiz deneme bonusu veren siteler Slot casino Deneme bonusu forum Bahisikayet.com Deneme bonusu Deneme bonusu veren siteler Bahis forum Forum bahis Bahis forumu Banko tahmin Sosyal içerik platformu

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE