Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Volby

  * Volby 2012 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích

  Vydáno dne 25. 09. 2012 (2545 přečtení)

  SenátSpořilovské noviny připravily před doplňujícími volbami do Senátu Parlamentu České republiky tradiční anketu, kterou chtějí svým čtenářům z řad mnohatisícové voličské základy Spořilova nabídnout stručný pohled na všechny kandidáty. Obyvatelé Spořilova se v posledních týdnech a dnech s nimi často setkávají, ale bohužel především pouze při pohledu na plakáty a billboardy v ulicích. Tato malá anketa chce dát stejný prostor všem kandidátům a bude pouze "vizitkou", se kterou se spořilovští voliči budou moci setkat před odchodem za volební plentu.

  Jak jistě víte, Spořilovské noviny jsou nezávislé a ve všech svých článcích se snaží zastávat neutrální politický názor. Ne jinak je tomu v tomto příspěvku. Odpovědi kandidátů nebyly nijak upravovány a vyjadřují pouze jejich názor.
  Kandidátům byly e-mailem, zaslaným s dostatečným předstihem, položeny 4 otázky:

  1. Proč jste se rozhodl kandidovat právě ve volebním obvodu Prahy 4?
  2. Co se Vám vybaví, když se řekne pražská čtvrť Spořilov, případně jaký máte vztah k této části Prahy 4?
  3. V případě, že budete zvoleni, jaké jsou Vaše priority (stručně) a co konkrétně byste chtěli udělat pro Prahu 4 (a samozřejmě pro Spořilov)?
  4. Co chcete vzkázat spořilovským voličům?


  Osloveno bylo e-mailem všech 9 kandidátů:

  Karel Kolář (Pražané za svá práva) - odpověděl
  Miloslav Kramný (Suverenita) - odpověděl
  Ladislav Kunert (TOP 09/STAN) - odpověděl
  Jan Nádvorník (Svobodní) - odpověděl
  Jaromír Novotný (NS-LEV 21) - odpověděl
  Karel Skoupil (KSČM) - neodpověděl
  Eva Syková (ČSSD) - odpověděla
  Petr Štěpánek (Změna pro senát) - odpověděl
  Tomáš Töpfer (ODS) - neodpověděl


  ČTĚTE DÁLE...  Do uzávěrky tohoto článku (dne 23. září 2012) tedy odpovědělo 7 kandidátů, jejichž odpovědi nebyly nijak upravovány a vyjadřují jen názor každého kandidáta.
  První odpověděla paní Eva Syková (e-mail ze dne 30. srpna 2012):

  1. V Praze 4 jsem nastoupila v r. 1970 do prvního zaměstnání. V Praze 4 jsem měla s manželem první byt a narodil se nám zde první syn Josef. Bydlí zde řada mých příbuzných a zaměstnanců našeho ústavu. V Praze 4 stále pracuji, trávím zde většinu svého času, nyní již nejen jako ředitelka Ústavu experimentální medicíny AVČR, ale spolupracuji i s Thomayerovou nemocnicí a s IKEM. Kandiduji proto, že mi záleží na životním prostředí v Praze 4, na zelených plochách, na dopravní dostupnosti, na bezpečnosti v této čtvrti a na zdraví nás všech, kteří zde bydlíme a pracujeme.

  2. Špatná dopravní dostupnost a příliš silná automobilová doprava. Na Spořilově bydlí velká část našich zaměstnanců a jejich dětí. Praha 4 je ale zatížená přílivem lidí ze Středočeského kraje, kteří zde pracují. Existuje zde příliš mnoho stavebních projektů s obřím množstvím kanceláří. Dopravní infrastruktura na to ale nestačí. Není dokončen pražský okruh, stále je přetížená magistrála. Obyvatele Spořilova trápí kamionová doprava vedoucí prakticky pod okny jejich domů.
  Znečištěné ovzduší a hluk může za to, že obyvatelé obvodu mají horší zdraví a jejich děti mohou mít následky na celý život. Jelikož léta studujeme vliv znečištění životního prostředí na imunitu, respirační onemocnění a výskyt nádorů nenechává mne tato situace klidnou.

  3.
  1.Podpora vzdělání, vědy a kvality života.
  Pokud chtějí Češi uspět v dlouhodobé konkurenci na evropském a světovém trhu, musí se spolehnout nejen na své zručné ruce, ale především na naše chytré mozky. Je třeba, aby naše společnost dokázala ocenit ty nejlepší a umožňila jim uplatnit se především doma. Stát má morální povinnost přispívat větší mírou na vzdělání, na vědu a výzkum. Mezinárodní analýzy ukazují, že vzdělanost dětí do 15 let se v ČR od r. 2002 zhoršila. To bude mít v příštích letech přímý dopad na ekonomiku a výši důchodů našich dětí, protože vzdělanější lidé více vydělávají. Je třeba aby dobrých výsledků v základním školství dosáhly všechny děti.
  Na výsledcích vědeckého výzkumu závisí naše kvalita života, zdraví dětí a seniorů, nové pracovní příležitosti, levnější a kvalitnější potraviny a nové léky. Současná vláda bohužel omezuje výdaje na školství, vědu a výzkum. Důsledky této politiky jsou vidět už nyní, takže na Praze 4 se již například musí slučovat třídy na základních školách, protože nejsou peníze na dostatek učitelů. Jenže dnešní škrty mohou ovlivnit životy i několika dalších generací, pokud připustíme degeneraci vzdělávacích a vědeckých institucí obecně. Nemohu také souhlasit se zaváděním školného na vysokých školách, které ještě zvýší sociální bariéry pro studenty z méně majetných rodin. Chci podporovat lidi v jejich dovednostech, zručnostech a nápadech, to ale není jen úkol pro stát. Vidím zde i prostor pro organizace v rámci tzv. občanské společnosti. Zastávám totiž názor, že naše země může prosperovat jen tehdy, pokud bude své zdatné a chytré lidi správně motivovat a podporovat, a ne jim naopak klást překážky v růstu.
  Ekonomickou prosperitu ČR zaručí chytré mozky a zručné ruce.

  2. Kvalitní zdravotní péče musí být dostupná pro každého občana. Všichni lidé v naší společnosti mají právo na kvalitní zdravotní péči. Ať už je člověk bohatý nebo chudý, mladý nebo senior, náš stát mu musí zaručit odpovídající a včasné ošetření. Zdraví nemůže být považováno za standardní zboží či službu na trhu! Nesouhlasím s poplatky ve zdravotnictví (u lékaře a v lékárnách za recept) u sociálně slabších skupin, t.j. u dětí a seniorů, a podpořím návrhy zákonů, které poplatky u těchto skupin obyvatel výrazně omezí.

  3. Špatné životní prostředí nesmí poškozovat zdraví. Praha patří mezi nejvíce znečištěná území u nás. Na vině je nikoli průmysl, ale rozsáhlá individuální silniční doprava a nedostatek zelených ploch. Souhlasím proto s určitým omezením nákladní transitní dopravy. Tento problém souvisí s předimenzovanou výstavbou obchodních a administrativních center, která ve svém okolí zvyšují hustotu dopravy. Chci Prahou s dostatkem zelených ploch pro rekreaci a odpočinek. Podporuji výstavbu sportovních a relaxačních parků. Jsem také pro další výstavbu cyklostezek, pokud to bude finančně únosné. Zelené plochy jsou nutné pro zdravý život obyvatel města. Studium vlivu znečištěného životního prostředí na zdraví lidí se zabývá celé oddělení našeho ústvu. Prokázali jsme, že některé prachové částice mají dlouhodobý vliv na zdraví, např. oslabují imunitu a vedou k většímu výskytu nádorů, a to již u našich dětí. Podpořím veškeré možné aktivity vedoucí k dokončení Pražského okruhu. Obyvatelé Prahy 4, zejména Spořilova a Braníku, nesmí trpět za neschopnost politiků, kteří už dvacet let nejsou schopni postavit klíčovou stavbu dopravní infrastruktury. Nechci tranzitní silniční dopravu přímo pod okny bytů! Budu hlasovat pro takové návrhy zákonů, aby se urychlila a zjednodušila stavba Pražského okruhu! Podporuji výstavbu metra D a další kolejové infrastruktury na území Prahy 4. U současné silniční sítě jsem pro výstavbu protihlukových stěn či tubusů. Doprava nám má sloužit, nezotročovat.

  4.Musíme nasadit všechny páky proti korupci
  Jedním z největších problémů je dnes v České republice korupce. Veřejný rozpočet kvůli tomu přichází o desítky miliard ročně. Na boj s korupčním chováním přitom existují osvědčené způsoby, kterým se však někteří dnešní politici úporně brání. Otevřeně proto říkám, že budu podporovat zavedení majetkových přiznání. Když člověk disponuje velkým majetkem a současně nedokáže doložit, jak k němu přišel, měl by být trestně stíhán! Dnes někteří poslanci a senátoři proti tomu stále hlasují. Jsem proto pro větší kontrolu výběrových řízení a zrušení anonymních akcií na majitele. Budu podporovat snahy o rychlejší řešení nejen korupčních kauz, ale všech soudních sporů. Považuji za nešťastné překotné odvolání policejního presidenta Lessyho.

  5. Sociální ochrana, spravedlivá důchodová reforma a valorizace důchodů. Zastávám zásadu, že stát se musí postarat o základní potřeby všech lidí, kteří toho nejsou schopni vlastními silami. To se týká zejména dlouhodobě nemocných, zdravotně handicapovaných nebo starších lidí. Odmítám populistické řeči, že naše ekonomika trpí díky zneužívání sociálních dávek. I kdyby se sečetly všechny sociální dávky vyplacené v rozporu se zákonem, je to jen zlomek ve srovnání s úniky kvůli korupci.
  Od počátku příštího roku má být spuštěn takzvaný druhý pilíř penzijního systemu. Část sociálního pojištění bude možné převést na účty soukromých penzijních společností. Jelikož je rozhodnutí dobrovolné, ale nedá se vzít zpět, je tady reálné nebezpečí, že lidé budou moci o nastřádané peníze z mnoha důvodů přijít. Zásadně nesouhlasím s omezováním důchodů a zastavením jejich valorizace! Senioři mají právo na důstojný život – navíc na důchody celý aktivní život odváděli sociální pojištění. Budu podporovat vznik nových zařízení pro důchodce a zlepšení podmínek ve stávajících domovech důchodců. Budu podporovat dlouhodobou podporu v mateřství, zkrácené pracovní příležitosti pro matky s dětmi a předškolní zařízení pro všechny děti. Rodiny s několika dětmi se musí být pro stát prioritou, nemůžeme si dovolit pokračovat v poklesu porodnosti v důsledku sociální nouze. Sociální ochrana není zneužívání státu.

  4. V Senátu mají rozhodovat především profesionálové, kteří v životě uspěli v těch oborech, které přímo ovlivňují náš život. Voličům mohu nabídnout dlouholeté zkušenosti z oblasti vzdělávání, výzkumu, zdravotnictví, ochrany životního prostředí a podpory malých firem. Jako ředitelka Ústavu experimentální medicíny jsem také zblízka poznala oblast evropských grantových programů. Jen zkušení odborníci mohou v Senátu přispět ke zkvalitnění legislativy, kriticky posoudit nové zákony a ohlídat nedostatky a výstřelky ze strany poslanců. Pokud mne zvolíte, můžete se spolehnout, že budu do Sentu chodit mnohem vice než stávající senátoři a tak budu moci prosazovat vaše zájmy. Nabízím odbornost místo amatérství.


  Jako druhý odpověděl Miloslav Kramný (e-mail ze dne 31. srpna 2012):

  1. Protože tu už více než 20 let žiji.

  2. Oáza klidu mezi rychlostními komunikacemi, zejména tzv.starý Spořilov, neboli Sporáček.

  3. Priority jsou jasné: právo, pořádek, legitimita, suverenita, prosperita, zdravá společnost, zdravá populace.

  4. Odpouštějme svým bližním, ale nic neodpusťme žádnému z polistopadových politiků parlamentních stran, a to ani na tzv.úrovni samosprávy. Všem, ale i k bodu 4: Mějte se moc hezky a nenechte se otrávit.


  Třetí odpověděl Karel Kolář (e-mail ze dne 4. září 2012):

  1. Bydlím na Praze 4, v Krči. Dlouhodobě sleduji politický vývoj u nás, sleduji diskusní pořady k němu. Jsou dokladem nízké politické kultury jak na vládní úrovni při řízení státu tak v přípravě zákonů a v parlamentu při schvalování zákonů (př. církevní restituce, zvýšení DPH aj.). O senátu se informuje méně. Množství nevyřešených kauz dle mého názoru spočívá jednak v politizování vyšetřování, do určité míry pro nedostatky v zákonech.
  Otázka ? Byly tak vytvořeny záměrně, v časovou tísni nebo lajdáckým přístupem ? Možná kombinací uvedeného. Nedostatky prokázané životem je třeba urychleně napravovat např. iniciativou senátu. Tu zatím u řady vadných důležitých zákonů s chybami ještě postrádám.
  Proto jsem se rozhodl kandidovat do senátu. Občan nemá téměř žádnou možnost angažovat se v nápravě zákonného stavu.

  2.
  a) z dávné minulosti
  viz ve vašich SN článek „Naše řeč“ o slově Spořilov z r.1926
  b) z naší minulosti
  – mohlo to být pokračování výstavby domů formou družstevního bydlení, z tradice družstevní výstavby obytných domů také mohl vzniknout název Spořilov, nejdříve se na bydlení spořilo.
  c) pomník hrdinům od Zborova , Doc. Ing. Vratislav Preclík, CSc. O jeho neúnavném úsilí a vitalitě jsem se přesvědčil z jeho vystoupení ohledně pomníku na zasedání zastupitelstva MČ Prahy 4., které pravidelně navštěvuji.
  d) ze současnosti:
  - Problém Spořilovská spojka a provoz kamionů, zhoršující podmínky bydlení a zdraví občanů Spořilova
  - Spořilovské noviny, do nichž jsem napsal 3 články k zastupitelské demokracii a odezva čtenářů na ně ale i na další temata, která na nich sleduji. Škoda, že povědomí o nich je mezi občany Spořilova podle čtenosti a reakcí neodpovídající jejich významu a tím nedostatečného ocenění jejich vydavatele. Která část Prahy 4, nebo kdo vydává své noviny ?
  - Jejich hlavní výhodu oproti radničnímu Tučňáku spatřuji v tom, že občané v nich mají možnost vyjadřovat se k tématům a sami je zveřejňovat bez jakékoliv cenzury. To je třeba u Tučňáka změnit.
  - a další.

  3. - např. navrhnout změnu zák. o hl. městě Praze. Důvod : změnit dosud zákonem danou, dle mého názoru však nedostatečnou kontrolu vlastním zastupitelstvem a jeho kontrolními orgány Kontrolním výborem a Finančním výborem.
  Ty jsou vázány ve své kontrolní činnosti, rozhodnutím zastupitelstva Jak může kontrolní orgán zastupitelstva jednat
  a) zcela svobodně při své kontrolní činnosti, když je vázán rozhodnutím vládnoucí koalice v zadání v jaké oblasti bude provádět kontrolní činnost ? Jaký asi bude závěr nálezu takové kontroly, kde má většinu členů KV při hlasování spíše vládnooucí koalice ODS – ČSSD a opozice je v něm zastoupena početně v menšíně přestože předsedou je zástupce opoziční strany ? Neměl by být poměr v daném případě pro účely kontroly opačný ? Dle mého názoru rozhodně ano, jinak nemá KV smysl a slouží jen pro matení voličů o zdání demokratického systému ale jeho zřízení je v souladu podle zákona. Je to správné ? Co myslíte čtenáři ? Podobně je tomu se složením finančího výboru. Tam je dokonce předsedou zastupitel za ODS. Tak „o čem je řeč ?
  Jaký je váš názor na formu kontroly tvořenou občany ?
  b) podobně je třeba změnit zákony o volbách.
  např. Občané nemají možnost volit v obecních volbách přímo starosty! V Praze se volí podle zákona do obcí ale Praha dle ústavy je kraj. A j.
  Prosadit konání voleb jen v jeden den.
  Důvod : možnost manipulace s kandidátními lístky, svědčí o tom známý případ z obce Tasovce jen proto, že tam byli občané důslední. Jaká je záruka v jakémkoliv v jiném obvodě, že se nemůže stát přes noc nebo při sčítání voleb. lístků něco podobného kdekoliv jinde ?

  4.
  1) Aby šli k doplňujícím volbám do senátu a volili kandidáty, kteří nekandidují za velké politické strany, např. nezávislé kandidáty. Důvody jsem uvedl výše.
  2) aby se oprostili názoru, že jen kandidáti za velké strany jsou jedinými správnými, s patentem na rozumem a že jen jejich kandidáty je třeba volit. Část občanů, možná významná, má ve svých hlavách automaticky zafixované jen velké strany a více o dalších kandidátech a druhu voleb nepřemýšlí.
  3) vzkazy z dále uvedených důvodů v otázkách :
  Proč ? Výhodou velkých polit. stran je jejich finanční podpora od státu, z které mohou financovat masovou mediální podporu svých kandidátů, tzv. vymývání mozků občanů -voličů. Tím jsou znevýhodněny malé strany a občanské iniciativy do té míry, že se o jejich kandidátech občané z veřejných zdrojů téměř nebo vůbec nedozví. Těm pak zbývá jen forma svépomoci a tou nemohou konkurovat těm velkým ve zviditelňování svých kandidátů.
  Jaký je rozdíl v záruce kvality činnosti senátora při hlavní jeho činnosti, tj. schvalování, zamítnutí nebo vrácení návrhu zákonů s připomínkami, zpět do PSP kandidujícícho za velkou stranu a nezávislým kandidátem za politické hnutí ? Velmi malý. O činnosti současných senátorů v průběhu volebního období se občan z mediií téměř nic nedozví, pokud nevyhledá informace na www.senát.cz Co vite např. o činnosti a hlasování veřejně známého senátora p.Töpfera (za ODS) za celou dobu jeho působení v senátu ? Proč by jeho hlasování o zákonech mělo být kvalitnější než dosud veřejně neznámého nezávislého kandidáta ?
  Co ví voliči o problematice procesu schvalování zákonů a podle čeho se tedy rozhodují o kandidátech ?
  Dozví se občan o zákulisí hlasování senátorů za velké strany ? Myslíte si, že opravdu hlasují jen podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, nebo jsou při něm vázání stranickými direktivami ? Takové pochybnosti u nezávislých kandidátů nehrozí, nejsou pod žádnými vlivy stranických direktiv, proto je u nich větší předpoklad „čistoty“ hlasování o zákonech.
  Zajímají se občané Spořilova dostatečně o veřejné záležitosti spadající do do kompetence zastupitelstva a Rady ?
  Z mých zkušeností účastí na zasdání zastupitelstva velmi malý. To je třeba pro ozdravení zastupitelské demokracie změnit.
  Doporučení na závěr :
  Aby se účastnili diskusí s kandidáty před volbami bez ohledu za jakou stranu kandidují a vedli s nimi otevřenou diskusi i o problémech tížících občany Spořilova a možnostech jejich řešení .


  Čtvrtý odpověděl Jaromír Novotný (e-mail ze dne 6. září 2012):

  1) Rozhodl jsem se kandidovat ve volebním obvodu Prahy 4 proto, že bydlím na pomezí Pankráce a Braníka už 22 let. Do Prahy jsem přišel v roce 1965 studovat VŠE a po promoci jsem v Praze zůstal. Jako student jsem bydlel na kolejích VŠE na Jarově, potom ve Střešovicích a Nuslích a nakonec jsem zakotvil na Praze 4. Domnívám se, že člověk má kandidovat tam, kde bydlí.

  2) První co se mi vybaví ve spojitosti s pražskou čtvrtí Spořilov, jsou nekonečné kolony kamionů šinoucí se ulicí Spořilovskou směrem na dálnici D1 na Brno. Obávám se, že slib Magistrátu hl. města, že do příštího června, díky vybudování tzv. zpětné rampy mezi magistrálou a Jižní spojkou kamiony ze Spořilova zmizí, se nevyplní. Stavba rampy pod Kačerovem, která má umožnit návrat kamionů z Jižní spojky přímo na dálnici D1 nemá dodnes stavební povolení.. Už je září a pozemky pro tuto stavbu potřebné, nejsou dosud vykoupeny. Ústav experimentální mediciny ve své studii o vlivu znečištěného ovzduší na zdraví zmiňuje Spořilov. Podle této studie hrozí občanům urychlení procesů stárnutí, zvýšený výskyt kardiovaskulárních onemocnění a zvýšený výskyt nádorů.

  3) Občané Prahy 4, tím samozřejmě i Spořilova, si zasluhují co nejlepší žívotní prostředí. Znamená to bránit stávající zelené plochy proti snahám developerů vše, pokud možno zítra, zastavět za každou cenu, i když již dnes je na Praze 4, spousta neprodejných volných nových bytů. Pokud budu zvolen, budu využívat vlivu Senátu, a budu tlačit na Magistrát hl. města, aby byla činěna opatření ve směru vyřešení problémů s průjezdem kamionů přes Spořilov a budu se snažit bránit likvidaci zelených ploch na Praze 4.Budu bránit přijímání asociálních zákonů a budu podporovat zrušení všech asociálních zákonů již přijatých. Nelze šetřit na úkor bezbranných, tj. důchodců a zdravotně postižených. Vadí mi obrovská korupce na všech úrovních. Střízlivý odhad uvádí 70 miliard Kč ročně. Budu proto podporovatr všechny návrhy na uzákonění majetkových přiznání a také pokut,(anebo mimořádného zdanění), placených z majetku nabytého neprokazatelným způsobem. Jsem proti neustálým reorganizacím policie a armády spojovaných se snižováním jejich rozpočtů. Jedním ze základních úkolů státu je přece zabezpečit ochranu a bezpečnost jeho obyvatel. Budu vystupovat proti jakémukoliv zákonu, který by umožnil prolomení Beneševých dekretů.

  4) Vážení občané, voliči, pokud nejste se současnou situací v naší zemi spokojeni a chcete ji změnit, prosím, přijďte ve dnech 12. a 13. října 2012 k volbám. a z devíti členů kandidátky, vyberte toho, komu věříte, že vás bude zastupovat nejlépe.


  Pátý odpověděl Jan Nádvorník (e-mail ze dne 8. září 2012):

  1. Z Prahy 15, kde jsem byl dvanáct let starostou, a z volebního obvodu 19, za který jsem byl v předminulém volebním období zvolen do Senátu, je to do Prahy 4 jen kousek. Proto dobře znám problémy této městské části, ať už jde o dopravu, čistotu nebo bezpečnost. Například s velkým znepokojením sleduji, jak se občané marně snaží řešit dopravní situaci a jak jim radnice, magistrát ani jejich reprezentanti ve Sněmovně a v Senátu nejsou schopni pomoci. Radnice sice situaci řeší, ale výsledek není žádný. Lidé tady stále trpí a představitelé, které si zvolili, je trpět nechávají. Alespoň jim projevují svou účast…

  2. Spořilov je velmi pěkná a zajímavá čtvrť. Bohužel se teď „proslavila“ především ve spojitosti s neúnosnou dopravní zátěží. A tak ji i vnímám – jako místo, které doplatilo na špatná a nedomyšlená rozhodnutí jiných. Jistě nemám ke Spořilovu takový citový vztah, jako kdybych tady vyrostl a bydlel, ale to není rozhodující. Spořilovští už jsou asi dost alergičtí na nejrůznější předvolební sliby politiků, kteří v Praze 4 žijí anebo podnikají, a mají tak ke Spořilovu hodně blízko. Mají totiž zkušenost, že tyto „domácí naděje“ na ně po volbách rychle zapomenou. Vedle politiky mají spoustu jiných aktivit a přitom se ještě chlubí, jak všechno stíhají. Já chci být senátorem na plný úvazek, jinak to nemá smysl. Že s tím něco neudělají Zelení, které mají v Zastupitelstvu Prahy 4? Vylézt na komín a ještě k tomu brát od státu dotace je mediálně atraktivnější.

  3. Senátoři obvykle tvrdí, že se v Senátu řeší jiné záležitosti, než jsou komunální. To je samozřejmě pravda. Nic ovšem senátorovi nebrání, aby byl se svými voliči v kontaktu a bojoval za jejich zájmy. Myslím, že se svými zkušenostmi jak z komunální, tak i „velké“ politiky, mohu být lidem ze Spořilova užitečný.

  4. V Praze 4 obvykle vyhrává ODS. Tato strana už ale není tím co dříve, protože se začala přiklánět ke středu politické scény. V koaliční vládě se samozřejmě musí z některých názorů ustoupit, ale určité hranice musejí být nepřekročitelné. Zvyšování daní, podlézání Evropské unii a další věci jsou pro mě nestravitelné. Proto bych rád vyzval voliče, aby se zamysleli, jestli současná ODS skutečně obhajuje jejich zájmy a jestli tedy nenastal čas na změnu. V Senátu jsem hlasoval proti Lisabonské smlouvě a ukazuje se, že odmítnutí bylo namístě. Vždy budu hlasovat pro konzervativní hodnoty a suverenitu naší vlasti. Cítíte-li to stejně, prosím o váš hlas.


  Šestý odpověděl Ladislav Kunert (e-mail ze dne 17. září 2012):

  1. Po dvanáct let náš volební obvod zastupovali senátoři, kteří žili a žijí mimo tento obvod. Já bydlím v Praze 4 už čtvrt století a myslím si, že občané Prahy 4 si zaslouží senátora, který právě pochází z jejich obvodu, zná ho a zná své spoluobčany, které v Senátu zastupuje. Záleží mi na zdravém prostředí i pohodě lidí, kteří zde se mnou bydlí. Zároveň jim děkuji již za jedno zvolení, a to do zastupitelstva Prahy 4, a protože své sliby plním, tak věřím, že Ti všichni, kterým není lhostejná kvalita našich životů, mi opět projeví důvěru ve volebních místnostech za slib, že je nezklamu. Jsem si jistý, že jako senátor pomůžu občanům Prahy 4 ještě více, než jsem schopný dnes jako zastupitel Prahy 4.

  2. Co vím z historie Spořilova je to, že byl postaven za 1. republiky, kdy obyvatelé dostávali výhodné půjčky od spořitelny. Celý starý Spořilov je velmi účelně projektován a byl inspirací pro další výstavbu v republice. Později byl vystavěn nový Spořilov jako sídliště pro pohodlné ubytování občanů. Z hlediska současného života ho vnímám jako část Prahy 4, kde často osobně podporuji místní obyvatele v jejich boji proti hluku od průjezdů aut v oblasti jejich bydlení, a jsem rád, že naše společné úsilí i přes velká úskalí postupně přináší perspektivy řešení, jejichž první významnější realizace započne snad ještě do voleb - ale víc zatím neprozradím. Jestli se povede provést toto opatření, na kterém jsem usilovně pracoval s týmem spolupracovníků, budu velice šťastný. Pevně věřím, že si lidé uvědomí, že to bude výsledek mé práce.

  3. Program, ve kterém jsou obsaženy všechny mé priority pro Prahu 4, je uveřejněný na internetové stránce www.ladislavkunert.cz. Konkrétně pro Spořilov budu podporovat budování dalších protihlukových opatření. Budu nápomocen při řešení odklonu automobilové dopravy přes Spořilov. Dále chci prosadit úpravu Národního hřbitova ve smyslu požadavků členů 54. základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské a při splnění všech náležitostí podporuji osazení pamětní desky 3. odboji. Ve spolupráci s odborníky připravit projekt nástavby pro gymnastický sál na současný objekt Sokolovny, jejíž kapacita dnes nestačí poptávce, a proto nepřijímá nové zájemce.

  4. Prosím všechny - nebuďte apatičtí vůči politice, která ať chceme či nechceme, bohužel ovlivňuje v mnohém naše životy, využijte voleb pro podporu těch, kterým na Vás opravdu záleží a mají vůli měnit věci pro Vaše spokojenější životy. Ve své kanceláři přivítám každého občana, který si bude stěžovat na jakýkoliv nedostatek státní správy a samosprávy. Vy jako voliči máte právo žádat práci po zastupiteli či senátorovi a já osobně jsem nikdy neodmítl pomoc těm, kteří se na mě obrátili.


  Jako sedmý odpověděl Petr Štěpánek (e-mail ze dne 18. září 2012):

  1. Už se nemohu dívat, jak je vinohradskému patriotovi Töpferovi Praha 4 lhostejná. Hrozím se, jak zanedbává svou senátní funkci pro samé shánění grantů pro Fidlovačku, pro plný úvazek ředitele Divadla na Vinohradech, pro úvazek na DAMU a pro soukromé podnikání s bratrem.V obvodu Prahy 4 kandiduji do Senátu ze tří důvodů. Zaprvé nechci dál přihlížet tomu, že nás v Senátu zastupuje člověk, pro kterého je práce senátora vedlejšákem. Současný senátor Tomáš Töpfer se v loňském roce nezúčastnil více než 70 procent (!) hlasování Senátu. Když už se do Senátu dostavil, hlasoval například pro udržení doživotní imunity zákonodárců nebo snížení valorizace důchodů. Stávající senátor Töpfer, ale ani například kandidátka ČSSD Eva Syková nebydlí v Praze 4, což jen vysvětluje jejich nezájem o dění u nás. Töpfer se navíc otevřeně chlubí patriotismem k Praze 2, snad by mohl kandidovat tam. Třetím a hlavním důvodem je moje opozice proti současné politice velkých stran – ODS, ale i ČSSD, které zneužívají moci a z politiky dělají byznys. Neprosazují zájmy občanů, nehledí na hodnoty svých stran, předvolební sliby ani obecnou morálku. Proč musím jako komunální politik na Praze 4 neustále vystupovat proti rozhodnutím koalice ODS a ČSSD namířeným proti zájmům místních lidí? Proč se v radě či zastupitelstvu pořád dokola opakují případy nadbíhání developerům a nehospodárného nakládání s veřejnými staky? Kde jsou například peníze, které vzala Městská část Prahy 4 základním školám a domácnostem, když je přiměla odebírat energie přes svou obchodní společnost 4-Energetickou? Odmítám politiku jako byznys, chci politiku jako hledání nejlepších řešení pro občany. Jako senátor prosadím nezávislou kontrolu hospodaření obcí \nejvyšším kontrolním úřadem. Věřte mi, že se nám všem na Praze 4 výrazně uleví.

  2. Jako děti z Krče jsme na Spořilov jezdívali v sedmdesátých letech do kina. Spořilov byl tenkrát klidnou zelenou čtvrtí. Starý Spořilov je krásnou a účelně založenou čtvrtí upomínající na léta rozkvětu První republiky. Podobně jako Ořechovka nebo Hanspaulka na Praze 6 mohl dnes patřit k nejprominentnějším čtvrtím Prahy, mísícím prvorepublikovou architekturu s prvky moderního života. A nový Spořilov byl jedním z nejhezčích sídlišť s rekreačním zázemím v Trojmezí. To by ale v posledních dekádách nesměl dostávat tolik zabrat, paradoxně bohužel hlavně od své městské části a od hlavního města. Když se řekne Spořilov, vybaví se mi také bohužel hlavně problémy místních obyvatel. Starý i nový Spořilov trápí ze všeho nejvíc naprosté přetížení automobilovou dopravou, hlavně kamiony. Konkrétně mám na mysli Spořilovskou, která přetíná přirozený běh čtvrti v jeho prostředku, podél starého a středem nového Spořilova. Houstnoucí doprava navíc zhoršuje kvalitu ovzduší, omezuje pohyb dětí a starších lidí a všem znepříjemňuje život hlučností. Dalším velkým problémem je soustavný útok developerů a obchodních lobby na poslední zelené plochy okolo Hamerského rybníka, Trojmezí a Roztyl. Lidé na Spořilově si nemohou být jisti postupem radnice, trápí je nejistota a vysiluje neustálá obrana proti tlaku developerů. Pomalu neudržitelné je i zaplavování ulic parkujícími auty příměstských, kteří se do Prahy přiblíží autem a právě ze Spořilova pokračují do města veřejnou dopravou. Místní lidé mnohdy dokola objíždějí blok, aby mohli zaparkovat poblíž svého bydliště. Když jsme u MHD, Spořilovští patří k těm, kteří doplácejí na škrty ve veřejné dopravě od září tohoto roku. Polovina Spořilova například ztratila přímé spojení s poliklinikou a nákupním centrem na Budějovické, tramvají už snadno nedojedou do Strašnic a směrem na Spořilov je polovina tramvají vysadí na náměstí Bratří Synků, kde musejí čekat na další spoj. Nepřiměřenou úsporou na obyvatelích Spořilova je ale dle mého i solení chodníků a ulic v zimních měsících, místo jejich úklidu a pravidelného udržování cesty pro chodce. Jsem přesvědčen, že mnohá z trápení Spořilovských vyřeší nezávislá kontrola hospodaření obcí a jimi zřízených obchodních společností. Musíme přijmout potřebný zákon. I na Praze 4 uvidíme, kolik se najednou objeví volných prostředků, které budou moci posloužit k nápravě některých špatných rozhodnutí a investici do zeleně, hřišť a veřejných služeb pro místní obyvatele.

  3. Tvrdím, že Praha 4 potřebuje změnu a senátora na plný úvazek. Změnou pro Prahu 4 myslím především investice do MHD, sítě základních a mateřských škol, kultivovaných veřejných prostranství, kontrolu hospodaření obce a jejích společností Nejvyšším kontrolním úřadem, méně aut a více zeleně. Konkrétně mám za cíl posilovat veřejnou dopravu, a to podle potřeb pracujících, rodičů s dětmi a starších občanů. Pokud jde o školy, dlouhodobě bráním slučování tříd i rušení celých škol, jako senátor se zasadím o rozšíření sítě mateřských škol skrze povinnost přijmout každé dítě. Prosadím, aby o veřejných prostranstvích rozhodovali hlavně místní obyvatelé. Jedním z výsledků této procesní změny bude méně aut a více zeleně v našich ulicích. Každá z těchto změn se dotkne životů všech lidí na Spořilově. A pokud jde o senátora na plný úvazek, stačí vám informace, že Tomáš Töpfer sedí pracovně na sedmi židlích a od září, kdy nastoupil jako ředitel Divadla na Vinohradech, pobírá z veřejných rozpočtů další plný plat na plný úvazek?

  4. Spořilovští, vydržte a udržte naději ve zlepšení své situace. Pojďte volit v říjnu do Senátu, volte v komunálních volbách zastupitele, kterým věříte! Sledujte politiku a hlídejte své politiky. Protestujte proti rozhodnutím zastupitelstva, která vás poškozují. Nevolte senátora na vedlejšák Tomáš Töpfera za ODS do Senátu a umožněte mu se naplno věnovat Vinohradskému divadlu. Komunální politika a Senát potřebují nutně lidi, kteří se své práci budou věnovat na 100%. Já vás podporuji ze všech sil.  Související články:
  Jiří Drahoš byl zvolen senátorem za Prahu 4 (07.10.2018)
  2018: Volby do Senátu Parlamentu České republiky (19.08.2018)
  Prohlášení profesorky Evy Sykové k výsledkům druhého kola senátních voleb na Praze 4 (23.10.2012)
  Jak volil Spořilov v II. kole doplňovacích voleb do Senátu (20.10.2012)
  Drama skončilo: Senátorkou za Prahu 4 byla zvolena Eva Syková (ČSSD) (20.10.2012)
  Profesorka Eva Syková děkuje voličům za podporu v prvním kole voleb do Senátu (19.10.2012)
  Stanovisko Petra Štěpánka pro druhé kolo senátních voleb (16.10.2012)
  Spořilovské volební rekordy (13.10.2012)
  V druhém kole senátních voleb se střetne Syková s Töpferem (13.10.2012)
  Co řekli kandidáti do Senátu na spořilovských farmářských trzích (11.10.2012)
  Memorandum (11.10.2012)
  Töpfer: Senátor toho bohužel, může pro svůj obvod udělat jen velmi málo. (11.10.2012)
  Petr Štěpánek zveřejnil financování kampaně (07.10.2012)
  Pražané za svá práva protestují proti dvoudenním volbám (07.10.2012)
  Informace o schůzce senátora Töpfera a primátora Svobody se zástupci občanského sdružení SOS Spořilov (05.10.2012)
  Karel Kolář: Závažný problém, nazrával neřešením dopravní situace v Praze více let (04.10.2012)
  Hluk a Spořilov za radního Petra Štěpánka (04.10.2012)
  Předvolební příloha: Anketa k volbám do Senátu Parlamentu ČR (09.09.2012)
  Senátorem za Prahu 4 se chce stát devět kandidátů (25.08.2012)
  Tomáš Töpfer vyhrál přesvědčivě doplňovací volby do Senátu (28.10.2006)
  V druhém kole senátních voleb se střetne herec s rektorem VŠE (22.10.2006)
  Volby 2006 - Potenciální senátoři volení i za oblast Spořilova ve čtyřech otázkách a odpovědích (23.09.2006)
  Do senátu kandidují také Töpfer a Krása (16.08.2006)
  Senátorem se stal Příhoda (18.10.2004)
  Druhé kolo: Příhoda versus Kohák (11.10.2004)
  Kandidáti volení i za oblast Spořilova do Senátu Parlamentu České republiky ve čtyřech otázkách a odpovědích (04.10.2004)
  Kandidáti pro doplňovací volby do Senátu v obvodu č. 20 - Praha 4 (04.10.2004)
  Volby na Spořilově (07.09.2004)
  Už se opět usmívají (06.09.2004)
  Blíží se volby do Senátu (20.08.2004)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 33 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8541626
  Červenec72188
  Dnes373

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 120 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE