Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Zastaralý provoz nahradí moderní špičková Centrální sterilizace

  Vydáno dne 19. 05. 2011 (1263 přečtení)

  Fakultní Thomayerova nemocnice má konečně moderní Centrální sterilizaci. Z malých, nevyhovujících a špatně odvětrávaných prostor se přestěhovala do rekonstruovaného pavilonu B1. Přibyly nové mycí a dezinfekční automaty, parní sterilizátory i nejmodernější plazmový sterilizátor. Celý proces stál více než 25 milionů.

  Nová sterilizace je propojena výtahy („čistý“ a „špinavý“) s operačními sály, prostory vyhovují hygienickým normám a odvětrání je zajištěno klimatizací. Na oddělení byly zakoupeny i nejmodernější přístroje. Dva mycí a dezinfekční automaty slouží pro standardní proces mytí, 2 velké parní sterilizátory Getinge s navážecím zařízením, které usnadňuje personálu manipulaci s nástroji, jsou určeny ke sterilizaci materiálů odolných k teplotám do 134 stupňů. Plazmový sterilizátor Sterrad 100NX sterilizuje na principu nízkoteplotní plazmy peroxidu vodíku. Sterilizační teplota se pohybuje pouze okolo 50 stupňů. Je určen pro šetrnou sterilizaci materiálů, které nejsou odolné teplotě pro parní sterilizaci.
  Původní sterilizace byla umístěna v malých prostorech s nevhodným stavebním uspořádáním, špatným odvětráním a navíc nebyla sterilizace spojená s žádným operačním sálem. „Neměli jsme žádnou myčku na nástroje, ty se musely mýt přímo na odděleních a často ručně. Sterilizátory byly zastaralé, i více než 10 let staré, byly poruchové a částka za neustálé opravy se každý rok zvyšovala, proto jsme uvítali dotaci od našeho zřizovatele – ministerstva zdravotnictví - na stavbu a vybavení nového oddělení“, říká ředitel FTN MUDr. Karel Filip, CSc., MBA. 1. června tak zahajuje provoz nová špičková Centrální sterilizace, která se přestěhovala do nově zrekonstruovaných prostor na pavilonu B1.
  Všechny přístroje jsou napojeny do počítačové sítě, kde jsou monitorovány všechny sterilizační cykly. Tato dokumentace o správně proběhlých sterilizačních cyklech se musí uchovávat 15 let. „Program pro řízení a kontrolu sterilizace T-DOC umožňuje personálu skládat nástroje do sad podle seznamu a fotografií v počítači. Operační síta jsou označena čárovým kódem, program sleduje jejich oběh sterilizací, ze sterilizace odcházejí síta označena papírovým štítkem, který lze nalepit do dokumentace pacienta. Na štítku jsou všechny údaje, které jsou potřeba k identifikaci procesů, kterými konkrétní nástroje prošly“, popisuje proces vrchní sestra Centrální sterilizace Bc. Helena Pádivá.
  Nová Centrální sterilizace bude fungovat pro operační sály hrudní chirurgie, gynekologické a porodní sály, pro jednotky intenzivní péče, ambulance a lůžková oddělení z celého areálu nemocnice. Stavební úpravy a vybavení nového oddělení stály 25,6 milionu Kč.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8061552
  Duben64582
  Dnes1358

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 83 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE