Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * Závěr školního roku na Jižní

  Vydáno dne 11. 07. 2007 (1241 přečtení)

  Svátek sousedů - ZŠ Jižní 2007 Červen je na všech školách hektický měsíc. Nejinak je tomu i na Jižní. Kromě akcí tradičních se letos konalo i několik zbrusu nových.

  Svátek sousedů 2007 - ZŠ Jižní 9.AMěli jsme za sebou i organizačně velmi náročnou Zahradní slavnost. Konala se 24.5. a byla spojená se Svátkem sousedů. Ačkoli bylo šílené vedro, sešlo se opravdu hodně lidí – Spořilováci, bývalí žáci, zástupci obce i sponzorů. Na velkém jevišti (tak velké u naší školy ještě nikdy nestálo) zněla hudba amatérů i profíků, tančilo se, vystoupili žáci školy. Divadlo se hrálo v amfiteátru. Přijeli i hosté, např. z DD v Svátek sousedů 2007 - ZŠ Jižní 9.BSázavě. Mrňousům udělal radost skákací hrad i jízda na malých motorkách. Celou akci uváděl Filip Leibl a jako organizátoři se osvědčili žáci z 8.A. Vyvrcholením bylo předtančení deváťáků, které bylo prostě báječné.
  Svátek sousedů - ZŠ Jižní 2007 Po dvě červnová pondělí se konala finále celoškolní hry Pyramida úspěchů. Celý rok třídy shromažďovaly svoje činy a nadešel čas finále – tedy vyhlášení „činů roku“. Soutěžilo se ve třech kategoriích – sportovní čin, čin pro…, volná kategorie. Každá třída měla na prezentaci 3 minuty. Po tu dobu měla co nejvíce zaujmout porotu a přesvědčit ji, že právě ten jejich čin je hoden ocenění. Porota (ve složení p.ředitel Kaiser, paní učitelky Brezinová a Kaudersová) měla velmi těžkou práci, ale nakonec vybrala právě ty nej… činy. Výsledky si můžete přečíst na webových stránkách školy.
  Nesmíme také zapomenout na budoucí prvňáky. Pro ně se v červnu konalo Odpoledne za školou, již tradiční akce. Děti a jejich rodiče se sešli a zasoutěžili si, vyzkoušeli svoji šikovnost i postřeh. Po celé zahradě byla rozmístěna stanoviště s různými úkoly, k dispozici bylo i občerstvení. Děti měly možnost seznámit se s budoucími spolužáky i novými učitelkami. Počasí přálo, takže odpoledne to bylo příjemně strávené.
  Obhajoby závěrečných prací ZŠ Jižní 2007Další velkou akcí byla obhajoba závěrečných prací deváťáků. Několik porot vyslechlo a publikum z řad osmáků ocenilo prezentace prací na rozličná témata - od divadelních výstupů, přes práce z oblasti zeměpisu či zdravovědy, až po úpravu webových stránek školy. Poroty vynesly své verdikty a žáci dostali spolu s vysvědčením i certifikát o vypracování a obhajobě práce.
  Olympijský den ZŠ Jižní 2007V posledních školních dnech se uskutečnila obvyklá sportovní klání v atletických i netradičních disciplínách se závěrečnou štafetou žáků devátých ročníků proti učitelské štafetě. Tedy tzv. Olympijský den - akce mezi žáky dosti oblíbená a každoročně se opakující.
  A pak už jen vysvědčení, poslední zvonění pro deváťáky, které ze školy vyprovodili naši prvňáčci, no a hurá na prázdniny. Loučí se Deváťáci ZŠ Jižní: školní rok 2006-2007
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Daniel Kaiser | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5947282
  Červenec3591
  Dnes619

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 15 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE