Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * ZŠ Jižní IV bude z důvodu stávky 4. prosince uzavřena

  Vydáno dne 29. 11. 2007 (969 přečtení)

  Vážení rodiče,
  Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství vyhlásil na 4. 12. 2007 stávku. Rozmýšleli jsme se zaměstnanci, zda se ke stávce připojíme. Seznámili jsme se s cíli a důvody stávky:

  Důvod stávky
  - nesouhlas se záměrem vlády snižovat výdaje na školství
  - nesouhlas se snahou státu převést zodpovědnost za financování některých poskytovaných služeb v oblasti RgŠ, doposud financovaných státem (učební pomůcky, učebnice, další vzdělávání…) na zřizovatele resp. na rodiče
  - nesouhlas se snížením reálných platů ve školství, jako důsledek navrhovaného rozpočtu.
  Cíl – navýšení státního rozpočtu, kapitoly školství na r. 2008 o 3 mld Kč, z toho 0,5 mld Kč na učebnice, pomůcky, další vzdělávání ped. prac. a 2,5 mld Kč na platy zaměstnanců RgŠ včetně odvodů.


  Zkonstatovali jsme, že
  - v roce 1997 jsme dostali do rozpočtu na učebnice a učební pomůcky 394 tisíc;
  - v roce 2006 jsme s vyšším počtem žáků jsme mohli čerpat už jen 245 tisíc na učební pomůcky a pro další rok se částka nezvedne ani v souvislosti s inflací (nemít doplňkovou činnost a nebýt příspěvků rodičů na pracovní sešity, nemáme s čím učit);
  - několik let jsme nemohli ze státního rozpočtu obnovit kabinetní sbírky (nebýt sponzorských darů a zapojení školy do evr. strukt. fondů, neobnovili bychom nic);
  - každoročně odchází z naší školy po zaučení několik učitelů (převážně mladých) kvůli platovým podmínkám;
  - svoji práci odvádíme v dobré kvalitě, měla by být náležitě ohodnocena a měli bychom mít možnost učit s novými pomůckami, učebnicemi;
  - pokud má stát zodpovědnost za školství a vybírá na ně od občanů daně, neměl by spoléhat na dary od rodičů a na hospodářskou činnost škol;
  - poslanci našli rezervu na „porcování medvěda“ - 3 miliardy a budou tak rozdělovat peníze daňových poplatníků do regionů na výstavbu „pomníčků“ jako díkůvzdání za to, že byli tamními obyvateli zvoleni;
  - investice do vzdělávání dětí se několikanásobně vyplatí v budoucnosti (viz Irsko, Japonsko, Slovinsko a další státy, kde procento věnované na školství ze státního rozpočtu dalece převyšuje procenta z rozpočtu ČR vynakládaná na školství)…
  Na návrhy odborů a školských institucí vláda reaguje argumentem o úbytku žáků ve školách. V naší škole je tomu naopak, přesto k nárůstu financí nedochází.
  Naprostá většina zaměstnanců se rozhodla připojit se ke stávce a využít svého práva dát najevo nesouhlas s postupem tvorby rozpočtu a s výší financí předpokládanou na oblast školství.
  Jsme si vědomi toho, že některým z Vás se uzavřením Základní školy Jižní IV., dne 4.12. 2007 zkomplikuje situace. Pokud ale nedáme najevo nesouhlas s přístupem politiků ke vzdělávání a nebudeme požadovat navýšení finančních prostředků do regionálního školství, v dalších letech se nepodaří ztrátu dohnat. Z výše uvedených důvodů nebude ZŠ Jižní IV. v provozu. Stávka se týká všech součástí školy, tedy základní školy, přípravné třídy, školní družiny i školní jídelny.

  Stávkový výbor ZŠ Jižní IV.

  Mgr. et Bc. Daniel Kaiser
  ředitel ZŠ Jižní IV.


  V Praze dne 29. 11. 2007

  [Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Daniel Kaiser | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5946478
  Červenec2787
  Dnes811

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 28 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE